при ДПІ в м.Ужгороді
Днями відбулося засідання Громадської ради ДПІ в м.Ужгороді, на якому було обговорено проект Податкового кодексу.
На думку членів Громадської ради при ДПІ в м.Ужгороді, проект Податкового кодексу потребує деяких коригувань, хоч загалом його нова редакція орієнтована на зниження податкового навантаження.
Начальник ДПІ в м.Ужгороді Марія Бадида зауважила, що основним недоопрацюванням проекту Податкового кодексу є відсутність диференціації ставок з податку на додану вартість для різних видів діяльності та пільг з цього податку для галузей житлово-комунальної сфери, бо його, фактично, наразі сплачує населення – користувачі комунальних послуг. Голова Асоціації платників податків м.Ужгорода Світлана Король прокоментувала, що суттєвим позитивом проекту Податкового кодексу є зняття “правила першої події” при оподаткуванні прибутку підприємства, а також наближення податкового обліку до бухгалтерського. Проте вона висловила занепокоєння розміром штрафних санкцій за окремі порушення податкового законодавства – ненаданні при перевірці представникам податкових органів оригіналів документів чи їхніх копій, адже фінансові санкції в такому випадку платник податків сплачує двічі, а також при помилковому веденні податкового обліку для оподаткуванні податком на прибуток.
Наразі немає конкретних нормативно-правових документів, на які можна орієнтуватися бухгалтеру. А от при заставі активів за наявності підприємством податкового боргу реальна ціна заставленого майна не повинна перевищувати розміру самого боргу. На думку заступника голови регіонального фонду підтримки підприємництва, директора Консультаційно-Комерційного бюро Віталія Росієнка, проект Податкового кодексу не відповідає структурі інших законів і підзаконних актів нашої держави, тому спочатку необхідно привести в порядок всі інші законодавчі акти, а далі згрупувати їх в один закон, який стосується оподаткування. Він також звернув увагу, що в проекті Податкового кодексу зменшено перелік видів діяльності для спрощеної системі оподаткування, що є порушенням ст.22 Конституції України.
Загалом всі члени Громадської ради дійшли висновку, що публічне обговорення проекту Податкового кодексу необхідно продовжити, залучити до цього процесу широку громадськість з метою врахування інтересів і потреб як держави, так і платників податків, підготовлено за матеріалами ДПІ в м.Ужгороді.