Прокуратура нарешті прокоментувала викрадення дитини в Ужгороді

59
0

З короткого повідомлення прес-служби прокуратури міста Ужгорода ще від 17 вересня, стало відомо про злочин незвичного характеру.

Відповідно до заяви 35-річного чоловіка, хтось викрав його 11-річну доньку і годинами тримав дитину під вартою. У зв’язку з великим резонансом цієї події, ми звернулися до прокуратури міста Ужгорода, де на наші запитання відповідала ювенальний прокурор Ірина Клименко.

— Офіційні ЗМІ досить скупо описали ситуацію. Зможете детальніше пояснити, що сталося?

— Випадок трапився ще 15 серпня. Вищезгаданий батько дитини звернувся в органи внутрішніх справ з заявою про те, що з двора їхнього будинку незнайома особа, без відома і згоди батьків забрала їхню 11-річну доньку. Органи міліції під час слідства виявили, що підозрювана – 36-річна жінка. Вона викрала дитину і близько двох годин тримала її у власному автомобілі. Про деталі слідства, на жаль, поки що не маю права надавати інформацію. Правоохоронні органи на основі наявних доказів вирішили притягнути винних до адміністративної відповідальності.

— На цьому справу не закрили?

— Ні, тому, що ми також  розпочали розслідування цього випадку, у ході якого виявили, що рішення міліції було поспішним. Вищезгадане викрадення – порушення статті 146 Кримінального кодексу України. Прокуратура вирішила, що викрадення дитини візьме під своє слідство, бо мова йде не просто про правопорушення, а про скоєння злочину. Тому ми запровадили справу по вищезгаданій статті Кримінального кодексу.

— В Ужгороді раніше траплялися злочини такого роду?

—  Протягом останніх років жодного подібного злочину не було скоєно. Більше того, за моїми даними, це перший випадок за останні два десятиліття незалежності. Саме тому прокуратура приділяє особливу увагу веденню слідства у цій справі.

— Чи не створить труднощів доказ факту, що насправді стався злочин, а не адміністративне порушення?

—   На основі аргументів, викладених у статті 146 Кримінального кодексу України, довести згаданий злочин не складно. У статті конкретно описана форма злочину і покарання, яке він тягне за собою. На основі заяви потерпілого і показах свідків можна зробити висновок, що було скоєно злочин – викрадення дитини з обмеженням свободи та застосуванням насильних дій. Слідство ще триває. Якщо вина підозрюваної буде доведена, її може бути позбавлено волі строком на 5 років.

— Чи можливо попередити злочини такого роду?

— Батьки малолітніх дітей можуть взяти цей випадок на замітку. Передусім, треба пояснювати дітям, щоб заради власної безпеки не вели бесід з незнайомцями, не виконували їх прохання та вказівки, а головне, щоб ні в якому разі не сідали до них в автомобілі. У виховній роботі з цього питання важливу роль відіграватимуть також дитячі садки і школи.

 Балог Чобо, прокуратура міста Ужгород

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також