Прокуратура: працівники Ужгородської міськради самоусуваються від обов'язків

5
1

Навіть зміна керівництва на них не вплинула, вважає головний прокурор міста Ужгород Володимир Гаврилюк.

Він розповідає, що багатостраждальним питанням оренди комунального майна прокуратура міста займалася і минулого, і цього року.

Так, у 2013 році проведена перевірка фінінспекції показала, що є певні недоліки у роботі управлінь, котрі відповідальні за використання комунального майна.

Грубо кажучи, люди недопрацьовували у питаннях оренди майна, а саме стягненні орендної плати. Звернула увагу на ці недоліки і прокуратура. Міська рада, однак, по суті присилала відписки, що відповідальних за ці справи працівників покарано.

Та на цьому не зупинилися, тож у 20141 році прокуратура продовжила перевірки роботи з орендою майна. І на жаль, виявила, що попри зміну керівництва, в управліннях сидять ті самі люди і так само недопрацьовують,або ж самоусуваються від своїх обов'язків.

Так, місту за оренду майна наразі заборгували 1,4 мільйона гривень. З них лише 400 тисяч розглядаються тими чи іншими рішеннями суду.

Та було виявлено навіть більш прикрий факт. По окремих договорах відсутні акти прийому-передачі майна. Справа тут у тому, пояснює головний прокурор, що договір про оренду починає діяти лише з моменту укладення цього акту. Якщо ж його нема, гроші за оренду по суті і не можна брати.

Отож, в результаті відсутності таких актів місто втратило 260 тисяч гривень, які не поверне жоден суд, адже для цього немає правових підстав. Майном при цьому власники таки користувалися.

Піднялося також і питання стягнення заборгованості з орендної плати за землю. Прокуратура виявила факти, згідно яких протягом останніх декількох років через індексацію земельного податку мали переукладатися договори про оренду землі. Відповідно мала збільшуватися і плата за землю для тих чи інших власників. Цього, однак, також не робилося. Як результат недобросовісні платники мали змогу уникнути підвищення земельного податку Стягнути з них різницю через те, що договори не були переукладені, також неможливо. Тобто через недбалість працівників управлінь фактично бюджетом були недоотримані значні суми коштів.

Виявилися зловживання і у питаннях оренди рекламоносіїв. Тут наразі міська рада сама повідомила прокуратуру про заборгованість розміром 70 тисяч гривень і попросила представляти її інтереси в суд. Однак, і тут відсутні всі необхідні матеріали для звернення у суд. 

Зокрема, прокуратурі були надані копії рішень про дозволи на рекламу. Самі ж дозволи управління ніяк не може надати до органу.

Керівництво міської ради при цьому стверджує, що неодноразово давало вказівку видати прокуратурі ці дозволи.

Саме тому прокуратура Ужгорода планує подати ще одну вимогу до міської ради, однак та вже потягне за собою адмінвідповідальність для всіх недбалих працівників ради.

До слова, керівництво міської ради також неодноразово скаржилося на недопрацювання та недбале ставлення власних працівників. З цієї причини тут змінили ряд керівників, як от начальника Департаменту міського господарства чи головного муніципала.

Мукачево.net

Коментарі

УМ
Ужгородка М.

Дуже хотілосяб бачинти як поатять орндну плату за земельні ділянки ті чи інші підприємці, підприємства, а то одні платять по максимуму а декотрі мають пільги, або взагалі не платять. Питання оренддної плати має бути відкритим і не упередженим.

Читайте також