Об'єктом прискіпливої уваги Закарпатської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері є дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині законності видобування надр, в тому числі піщано-гравійної суміші на території області - інформує Закарпатський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Михайло Ганур.
Так, - продовжує прокурор, останнім часом загрозливих масштабів набула проблема практично неконтрольованого, а точніше незаконного вибору піщано-гравійної суміші з русел річок та прибережних захисних смуг.
Нераціональне втручання людини в природні русла рік призводить до розмиву берегів у вузьких місцях, незахищених дамбами та гідротехнічними спорудами.
З метою ефективності роботи на даній ділянці міжрайонною прокуратурою проведено ряд організаційних заходів.
Зокрема, за інформацією старшого прокурора міжрайонної прокуратури Тетяни Форгачі, у квітні поточного року за участю керівників контролюючих органів проведено міжвідомчу нараду, щодо стану дотримання органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, державного контролю вимог законодавства щодо охорони та раціонального використання надр, передусім при видобуванні піщано-гравійної суміші.
Дана нарада була проведена з метою координації зусиль, узгодженої співпраці та об’єднання діяльності органів контролю щодо ефективності проведення перевірок в сфері охорони природних ресурсів (надр), а також з метою підвищення ефективності діяльності органів контролю в сфері належного контролю за законністю видобуванням надр на основі об’єднання зусиль, спрямованих на реалізацію повноважень, властивих кожному з цих органів.
На виконання рішення вказаної наради, контролюючими органами проведені перевірки у Тячівському, Хустському, Мукачівському та Іршавському районах за результатами яких до адміністративної відповідальності вже притягнуто 4 особи, які скоїли адміністративні правопорушення.
Загалом, Закарпатською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері з початку року за результатами проведених перевірок, щодо законності видобування надр та піщано гравійної суміші з русел річок області - розпочато 3 кримінальні провадження за ст. 240 КК України (де державі завдано збитки внаслідок самовільного користування надрами на загальну суму понад 320 тис. грн.), внесено 9 подань в органи державної влади, місцевого самоврядування та органи контролю — які розглянуті та задоволені, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадові особи до бюджету відшкодовано 2 тис. грн.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області