
Протягом року на Закарпатті медики екстреної медичної допомоги 155 тисяч разів виїжджали на виклики пацієнтів. З 1700 породіль, яким лікарі «швидкої» надавали допомогу 63 немовлят народилися на руках у медиків екстренки.
Як працюють бригади швидкої та з чого починається зміна розповіли журналісти Суспільне. Ужгород до Всесвітнього дня екстреної медичної допомоги, який відзначають 27 травня.
«Тут у нас ряд з шафами, де ми зберігаємо особисті речі, а також одяг. Переодягаємося з колегами в кімнаті відпочинку лікарів. І приступаємо до роботи», — розповідає лікар медицини невідкладних стані Володимир Сабов.
За словами лікаря, щоранку у команди проходять 5-ти хвилинні наради. «Приходить бригада, яка працювала на тій лінії, на яку ми заступаємо, передає нам усе медичне устаткування, передає машину, ми все перевіряємо разом і вже починається наш робочий час. Диспетчер нас вводить у зміну, через планшет ми входимо в систему і там вже очікуємо на виклик», — каже Володимир Сабов.
«Ми намагаємося до двох хвилин виїхати, а на виклик доїхати за 10 хвилин. У 90% ми доїжджаємо за 10 хвилин на виклики. У нас досить лояльні водії, майже завжди пропускають», каже екстрений медичний технік Віктор Стрижак.
Всі машини відстежуються диспетчером за GPS-навігатором. «Диспетчер може відправити бригаду, яка була найближче, щоб скоротити час надання допомоги. Можемо побачити карту, реєстрацію часу, коли ми вийшли на роботу, а також виклики, де все розписано у електронному форматі про пацієнта, його дані та стан», — розповідає Володимир Сабов.
«Я працюю парамедикинею близько року. Я проводжу оцінку стану постраждалого та маю стабілізувати його до прибуття в медзаклад», — каже парамедикиня екстреної меддопомоги Тетяна Шахайда. «Я проводжу ін’єкції, перев’язки, серцево-легеневі реанімації, за необхідності застосовую дефібрилятор», — додає парамедикиня.
У Закарпатському центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працюють близько 1200 людей, каже директор Анатолій Пшеничний.
«Кілька десятків людей, які сьогодні боронять, захищають Україну на війні, на жаль, маємо трагічні випадки з нашими працівниками, які повернулися додому на щиті. На сьогодні є 106 бригад, які працюють, виїжджають щодня на виклики. Маємо ще 10 бригад медицини катастроф, які залучаються до надзвичайних ситуацій», — повідомив Анатолій Пшеничний.
Директор центру додає, що близько 1700 породіль і новонароджених, до яких виїжджали для надання допомоги, 63 малечі народилися на руках у лікарів.
