Процедуру перетину кордону з Угорщиною буде спрощено

9
0

Орієнтовно - у вересні і тільки для жителів прикордонних районів Закарпаття

Останнім часом у місцевих та всеукраїнських ЗМІ звучала інформація про те, що після вступу сусідніх Угорщини, Словаччини та Польщі до Шенгенської зони, мешканці області матимуть змогу перетинати кордон за спрощеною процедурою. Як це виглядатиме, "ФЕСТ" звернувся за коментарями до Представництва Міністерства закордонних справ України в м.Ужгороді.


Представник МЗС Володимир БУРКАЛО поінформував, що проект угоди дійсно передбачає спрощений перетин кордону для жителів прикордонних районів України та Угорщини. Наразі ще не визначено територію прикордонноїзони - вона становитиме, орієнтовно, 30-50 км від кордонної смуги. Міждержавну угоду планують підписати вже у вересні в обласному центрі Закарпаття.


До прикордонної зони буде включено Ужгородський, Мукачівський, Берегівський райони, а також частина Іршавського та Виноградівського — ті населені пункти, в яких більшу частину складає угорськомовне населення.


«Ми ставили питання про те, — говорить Володимир Юрійович, — щоб до прикордонної зони віднести усю територію області, але Брюссель і угорська сторона на це не погодились». Крім цього, між сторонами не погоджено іще деякі пункти. Так, підставою для процедури спрощеного перетину кордону має бути паспорт із постійною реєстрацією проживання не менш як 5 років. Україна пропонує скоротити цей термін до 1 року.


Жителі прикордонної території для переходу кордонної межі матимуть при собі пластикові картки (на них знаходитимуться дані про людину), що виготовлятимуться в Угорщині. Вартість картки складатиме 20 євро, термін її дії становитиме 5 років. Пільгові категорії населення, зокрема пенсіонери, інваліди та особи до 21 року, отримуватимуть картку безкоштовно.


Умови спрощеного перетину кордону будуть однаковими як для громадян України, так і громадян Угорщини. Люди матимуть змогу перебувати на іноземній території не більше 90 днів і тільки на території, якій надано статус прикордонної. Отже, спрощеним перетином кордону не вдасться скористатися особам, які, до прикладу, мають намір незаконно вивозити з України товари до столиці Угорщини чи будь-якого іншого міста, якому не надано статусу прикордонної території. Термін 90 днів нараховується з першого дня перебування громадянина на іноземній території.


Після набуття чинності міждержавної угоди з Угорщиною, за інформацією Володимира Буркала, українська сторона почне вести переговори щодо подібного спрощеного перетину кордону з Польщею та Словаччиною.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також