Цього року Великодня традиція – Обливаний понеділок – перетворилася у Львові на жорстоку забаву для чисельних зграй юнаків та підлітків, які обливали відрами холодної води перехожих. У редакцію ЗІКу телефонують обурені мешканці Львова, які просять протистояти безчинству. На одному з форумів Львова активісти організовують флеш-моб: у понеділок, 12 квітня, на 12 годину потрібно прийти з відром під стіни Львівської міської ради і таким чином висловити свій протест проти хуліганства.
Сотні хлопчаків у понеділок, 5 квітня, на другий день Великодніх свят, який в народі називають Обливаним понеділком, збиралися гуртами по 10-20 осіб і нападали з пляшками та відрами, повними води на перехожих.
Не дивилися, чи це їхні ровесники, чи вагітні жінки, чи жінка, яка йде з чоловіком... Більше того, нападали навіть на старших мужчин. Дівчатам, які були в спідницях, нахабно задирали їх, рвали колготки, старших чоловіків, які строго робили зауваження, штовхали, обливали і копали.
Страждали і туристи, які мали необережність приїхати до Львова саме в цей день. Уявіть, ви в чужому місті, приїхали на день чи два. Традицій мешканців цього міста не знаєте, запасного сухого одягу не маєте…
Патрульна служба, дебелі чоловіки в формі, за цим усім лише спокійно спостерігали. Хоча їхнім прямим обов’язком мало б бути припинення хуліганства. Вони лише кілька разів підходили і робили зауваження хлопцям, коли справа доходила до сутичок і бійок або люди просили їх про допомогу.
Водночас ЗМІ, наближені до міського голови Львова, цього ж дня, на Обливаний понеділок, встигли прозвітувати, що «Обливаний понеділок пройшов у Львові без ексцесів». Буцімто в Шевченківському гаю «молодь влаштувала традиційні обливання один одного освяченою водою» і у «Львівелектротранс» цього року не надійшло жодної скарги від пасажирів, на відміну від попередніх років. Звісно, це в стилі міської влади Львова – розповідати, як в нас все добре, і не бачити, що робиться у них під носом на площі Ринок.
Керівник прес-центру ГУ МВС України у Львівській області Денис Харчук у коментарі повідомив, що скарги у райвідділи міста не надходили. «Були лише усні скарги від перехожих до працівників патрульно-постової служби і вони по можливості присікали ці дії», – зазначили в МВС.
За словами Дениса Харчука, дії «обливальників» у Львові можна розцінювати як хуліганство. Якщо постраждала особа звернеться з заявою до міліції, то на порушників чекає відповідальність: виправні роботи, штрафи. У випадку, якщо ж завдано матеріальних збитків, пошкоджено одяг, телефон, людина отримала тілесні ушкодження, застудилася чи була хвора і це спровокувало ускладнення хвороби або смерть, то проти хуліганів відкриють кримінальну справу.