Нардеп Ігор Кріль вніс пропозиції до 37 статей головного фінансового документу державиx0dx0a
Народний депутат від «Нашої України», представник Закарпаття, член бюджетного комітету Верховної Ради Ігор Кріль увійшов до складу робочої групи, яка готує узгоджений проект державного бюджету до першого читання. На його погляд, до цього моменту, аби за документ гарантовано проголосували депутати, буде знято 70% питань, які нині бурхливо дискутуються довкола положень головного кошторису України.
Свій внесок у цю справу Ігор Іванович зробив у вигляді пропозицій поправок до 37 статей, які не дадуть суттєвої економії для держави, але важливі для людей.
Про це та інші події на політичному Олімпі він розповів сьогодні на прес-конференції в Ужгороді.
Ігор Кріль, який бюджетними проблемами займається ще з 1999 року, сказав, що добре знає: ще жоден бюджет ніколи не був не те що ідеальним, а й просто хорошим, таким, аби задовольняв усіх. Тому підходить до цих питань помірковано. Якщо при формуванні цьогорічного бюджету Закарпаття говорили про нестачу 400 млн. грн. на найнеобхідніші потреби, а вже у березні цього року бракувало лише 70 млн., то на наступний рік вимальовується нестача лише 195 млн. грн., а отже проблем з виконанням буде значно менше.
«Оглядатися на день завтрашній»
Пропозиції І.Кріля стосуються семи блоків закону про бюджет на наступний рік. Перший стосується повноважень уряду – надто багато він хоче вирішувати. Навіть ті питання, які не належать до його компетенції.
Другий – наміру реанімувати спеціальні (вільні) економічні зони у тому форматі, як вони діяли до ліквідації урядом Юлії Тимошенко. Ігор Кріль вважає, що привабливою для інвесторів повинна бути вся територія України і подав до парламенту свій варіант законопроекту, який дає можливість це зробити без втрат бюджету. Схема, яку пропонує Ігор Іванович, вироблена на основі діючих законів про ПДВ, інвестиції, депресивні території та Митного кодексу. Потрібно визначити депресивні території, наприклад, на Закарпатті до них можна було б віднести кілька гірських районів, визначити для них менші ніж загалом по державі суми інвестицій, за умови вкладання яких інвестори не сплачують ПДВ та митні платежі на ввезення обладнання. З власного досвіду спілкування з інвесторами, Кріль добре знає, що найбільше їхнє обурення і нерозуміння викликає те, що ще не розпочавши роботу потрібно сплачувати платежі, які складають до 30% інвестицій.
Третій блок пропозицій стосується наміру внести зміни до правил підприємницької діяльності. По-перше, за діючими законами робити це можна не пізніше першого липня, а по друге, треба робити продумано і виважено, не просто зібрати якомога більше коштів сьогодні, а ще й думати як зберегти життя й запал бізнесу на завтра.
З тих же позицій підготовлені і пропозиції щодо держслужбовців — важливо, щоб з влади не пішли професіонали, бо на їхнє місце швиденько прийдуть вузьколобі «споживачі», які завтра вирішуватимуть нашу долю..
Не можна нині, на погляд Кріля, вводити й обмеження щодо виплат працюючим пенсіонерам, адже літні люди й так найнезабезпеченіша категорія суспільства.
Не слід також ділити на бідних і багатих дітей, вже від народження. Тому наступні пропозиції стосуються виплат при народженні дитини та оздоровлення дітей – це треба робити не залежно від доходів батьків.
І останній блок – розподіл податків та платежів, зібраних на місцях. Вони не повинні забиратися центром, бо тоді в регіонах не буде зацікавленості їх збирати.
Загалом, на думку Ігоря Кріля, бюджет наступного року буде більше бюджетом розвитку, ніж нинішній, але соціальні питання там повинні теж знайти достойне місце. Важливо при цьому не займатися популізмом, бо це шкодить державі.
«Не розумію, чому люди голосують за популістів»
Саме популізмом Ігор Кріль вважає прийняття постанови про мораторій на підвищення тарифів у житлово-комунальній галузі, зо яку, до речі, він не голосував. Очевидно, що її ініціатори вже зрозуміли абсурдність цього кроку, бо вже йдуть розмови про скасування. Треба дочекатись остаточних рішень, у тому числі й по цінах на газ для України загалом і для населення зокрема. Проект бюджету готувався, виходячи з прогнозованої ціни на російський газ 135 доларів.
На запитання, чи керівництво Ужгорода самостійно доможеться укладання угоди на газопостачання, Ігор Кріль відповів, що це треба робити разом з обласною владою. «Сьогодні треба діяти економічно, а не розказувати перед телекамерами, як усе погано. Якщо звернуться до мене і я зможу допомогти, то допомагатиму», — зазначив нардеп.
А щодо зміни закарпатського губернатора, то Кріль не бачить аргументів для його зміни, хоча в роботі місцевої влади є, як і всюди, досягнення і прорахунки.
«Кайфую від того, що я є членом такої фракції»
«Нам ніхто ніколи не сказав, як треба діяти. Кожен у фракції Блоку «Наша Україна» має свою позицію. Існує й чітка межа, яку НУ не може перейти. Тому усі рішення, які вона прийме, у тому числі й щодо коаліції, будуть єдино правильними. Сьогодні в Україні маємо різні гілки влади, і те, що між ними немає одностайності – лише на краще, одна одну будуть контролювати і рухати державу вперед».
На репліку з приводу того, що саме вагання «Нашої України» привели у прем’єрське крісло Віктора Януковича, Ігор Іванович зауважив, що все, що робиться – на краще. На його погляд, Партія Регіонів розуміє, яка на них нині лежить відповідальність, Янукович готується, принаймні найближчі три роки, бути прем’єром і має намір нині «прикрутити гайки» щоб заробити, а пізніше зароблене роздати. Зрештою, в Україні переможе ліберальна ідея, а її представниками є і Партія Регіонів і «Наша Україна».
Лариса ПОДОЛЯК
"Старий Замок "Паланок"