Минулої суботи, здається, сама природа благословила людей творити добрі діла. Настрою додавала і гарна сонячна погода. При в’їзді в с. Ільницю відбулося освячення Хреста, яке здійснив Високопреосвященний Феодор, архієписком Мукачівський і Ужгородський. Православне духовенство Іршавського благочиння зустріло його хлібом-сіллю.
Із вітальним словом до владики звернувся благочинний Іршавського благочиння протоієрей Георгій Чулей.
У підніжжя хреста зібралися віруючі Ільниці, Іршави, Чорного Потоку, Загаття, Колодного, Білок, Броду, Сільця, Осою та інших населених пунктів району. Високопреосвященний Феодор провів урочисте богослужіння в честь освячення Хреста, після чого звернувся з архіпастирським словом до віруючих. У ньому, зокрема, він сказав, що Хрест символізує спасіння, адже на Хресті сам Господь приніс себе в жертву за спасіння роду людського.
Це дійсно той вічний пам’ятник, який не втратив свою актуальність і значення для людства на порозі всієї історії християнської церкви. А його встановлення на видному місці між Іршавою та Ільницею буде символізувати духовне поклоніння всіх, хто проїжджає дорогою, де кожен віруючий перехреститься і отримає благодать Божу. Значення Поклонного Хреста символізує собою охорону Божу усіх віруючих християн, які проживають у нашому краї.
Ідея встановити Хрест на видному місці належить депутату районної ради, жителю Ільниці Івану Климу. Зробив це він із благородною метою − люди повинні завжди пам’ятати, що з нами Бог.
Ідею Івана Дмитровича підтримали друзі і однодумці. Владика Феодор висловив подяку меценатам, які доклали чимало зусиль для зведення цього величного Хреста та нагородив їх церковними відзнаками: орденом − Івана Клима, медалями підприємців − Михайла Лендєла із Ільниці та Сергія Лендєла із Колодного, грамотами голову райдержадмінстрації Віктора Феєра, і голову районної ради Станіслава Сухана, Василя Трикура із Ільниці, та Ільницького сільського голову Віктора Симканинця.
Велично звучало церковне многоліття всім новонародженим, духовним і віруючим краянам.