
Через значну різницю у ціні деяких продуктів харчування словаки вивозять продукти з Угорщини, аби зекономити або вигідно перепродати.
Наприклад, деякі купують олію цілими картонними упаковками та везуть її до Словаччини з магазинів в угорському Комаромі. При цьому заробляють мінімум 240 форинтів (22 грн) за літр олії. Про це повідомляє rtl.hu.
Місцеві жителі стверджують, що щодня на стоянках магазинів з’являється кілька причепів і фур зі словацькими номерами, які в обхід системи вивозять з країни олію з повністю запакованими багажниками. У деяких магазинах вже зранку закінчуються запаси.
Якщо в Словаччині літр рослинної олії коштує 2 євро 80 центів (близько 1100 форинтів), то в Угорщині така ж упаковка коштує вдвічі менше. Згідно з урядовою постановою Угорщини покупець може купити за один раз три літрові пляшки олії або одну п'ятилітрову. Однак багато хто "обманює" систему.
За словами місцевих жителів, чимало людей наповнюють цілий візок олією, щоб вигідно продати її у Словаччині. У соціальних мережах пляшка рослинної олії з Угорщини продається за 2 євро, тож заробіток складає приблизно 240 форинтів на літрі.
Тому словаки з прикордонних регіонів приїздять до угорських супермаркетів цілими сім'ями, аби трохи заробити на різниці у цінах.
Така ситуація триватиме можливо лише до початку жовтня, адже до тих пір в Угорщині діє постанова про фіксовані ціни на деякі продукти харчування.
Раніше словаки приїжджали до Угорщини за дешевшим бензином, однак тепер пільгова ціна діє лише для автомобілів з угорськими номерами.
У Словаччині найдешевша олія (1 літр) коштує приблизно 1030 форинтів, а п'ятилітрова пляшка олії коштує 17 євро (або близько 6700 форинтів), що майже вдвічі дорожче, ніж в угорських магазинах. На думку аналітиків, рослинна олія у жовтні в Угорщині може коштувати теж більше 1000 форинтів.
Пов'язують ситуацію з війною в Україні. Адже сусідня країна є одним із найбільших виробників рослинної олії у світі, але через воєнний стан люди побоюються не лише зростання цін, а й відсутності поставок. У деяких супермаркетах у Німеччині, як повідомляє угорський сайт новин, можна купити олію лише за допомогою ідентифікаційної картки, щоб якомога рівномірніше розподілити наявні запаси серед клієнтів.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!