У Словаччині зафіксували популяцію азіатського тигрового комара (Aedes albopictus). Це один із найнебезпечніших інвазивних видів комарів, які зустрічаються на континентальній Європі. Вид цього інвазивного комара був підтверджений Біомедичним центром Словацької академії наук (SAV). Про це повідомила речниця SAS Моніка Тінакова.
«Це один із найнебезпечніших інвазійних видів комарів, які зустрічаються в континентальній Європі. Він передає до 22 різних вірусів, таких як вірус Західного Нілу, який уже циркулює на нашій території, але він також передає екзотичні віруси, такі як денге, чікінгунья, Зіка або жовта лихоманка", - повідомили науковці.
Тигровий комар поширився з Азії по всьому світу за допомогою імпортних товарів, таких, наприклад, як декоративний бамбук. Минулого року було зафіксовано найбільшу кількість локальних інфекцій денге в Європі, особливо у Франції, Італії та Іспанії. У Словаччині цей вид комарів уже був зареєстрований в околицях Кошице в 2012 році, але тоді він не встиг прижитися.
Нині комар був виявлений у Словаччині зокрема в районі Братислави. Виявлення цього виду було підтверджено молекулярними аналізами в Інституті вірусології. «Оскільки в районі Ружинова було кілька знахідок, ми припускаємо, що цей комар тут уже оселився», – підсумувала Вікторія Чабанова, експерт з комарів.
Сезон цього виду комарів починається в квітні і закінчується на початку листопада, але на відміну від інших видів комарів, він активний вдень. Його можна зустріти як в приміщеннях, так і в безпосередній близькості від будинків. За словами науковців, його укуси дуже болючі.
"Цей комар - переносник небезпечних хвороб, а це означає, що важливо контролювати та регулювати його популяцію. Він розмножується в будь-яких умовах, таких як ємності з невеликою кількістю води, квіткові горщики, жолоби, в каналізації тощо. Наприклад у пляшці з водою може вилупитися до 200 личинок цього виду», – кажуть в академії.
Утім ареал дії тигрового комара становить лише 200-500 метрів від місця вилуплення.
Слід зазначити, що миунлого року органи охорони здоров'я в Парижі вперше здійснили фумігацію районів міста проти тигрових комарів – переносників небезпечних хвороб, які почали ширитись північною Європою через зміни клімату. Фахівці розпилювали інсектициди на деревах, зелених насадженнях та інших місцях розмноження комарів.
Обробку від тигрових комарів влада Парижа вирішила здійснити після виявленого у 13-му окрузі випадку лихоманки денге, збудника якої переносять тигрові комарі. У Франції тигрового комара вперше виявили у 2004 році. Нині він присутній у 71 з 96 департаментів на материковій частині країни.
Очевидно, що комар прижився на континенті через зміни клімату: тепліша погода скорочує період інкубації, а зими вже не є достатньо холодними, щоб знищити шкідників.
Зафіксований азійський тигровий комар, який є переносником великої кількості вірусів, й на узбережжі Чорного моря, а саме в Одесі. Його укуси можуть призводити до сильної алергічної реакції, яка супроводжується тривалим свербінням та почервонінням.
Тигровий комар добре визначається по чорних і білих смугах на ногах, а також по чорно-білому тілу. Як і в інших комарів, кров'ю харчуються тільки самки. Самці харчуються нектаром квітів.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!