Збудувати на головній площі області приміщення Національного банку – про це минулого тижня розмовляли губернатор краю Олександр Ледида й головний банкір області Валерій Коляско.
Як інформують із прес-центру облдержадміністрації, обидва не проти бачити на Народній нову споруду.
Отут виникає питання: а чи справді держава може собі дозволити в час економічних негараздів і чуток про можливий обвал гривні витрачати мільйони, аби звести будівлю з нуля? Ми звернулися з цим питанням безпосередньо до Головного управління господарського забезпечення та організації будівництва НБУ. Втім там від будь-яких коментарів відмовилися.
Керівник управління Національного банку України в Закарпатській області Валерій Коляско насамперед наголосив «Замку», що нинішнє приміщення для нормальної роботи установи не придатне. Воно зведене в позаминулому столітті для маленького приватного банку, перші й треті поверхи там розраховані на житлові квартири. Замалим є й сховище, а працівники тісняться в крихітних кабінетах, у яких комп’ютерів більше, ніж передбачено санітарними нормами. Тож нове приміщення для управління потрібне.
За кошторисом 2006 року таке будівництво обійшлося б у близько 30 млн гривень. А на сьогодні для цього треба уже 35–40 мільйонів – усе залежить від проекту майбутньої споруди. Гроші, каже Валерій Андрійович, у Нацбанку будуть. І з них 4 мільйони гривень, якщо почнуться роботи, мають піти для Ужгорода (була інформація, що ці кошти місту вже виділили, однак з’ясувалося, що це не так. – Авт.). Банкіри кажуть: альтернативної ділянки, крім Народної, в обласному центрі немає. Так само, як і приміщення. До слова, землю на Народній для Нацбанку ужгородські депутати минулого скликання вже виділили. Але тепер відкрите питання щодо продовження терміну дії цього рішення. Тож справа однаково за нинішніми депутатами міськради.
«Жодних пропозицій з цього питання до міських депутатів ще не надходило, – поінформував «Замок» голова депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та екології Андрій Погорєлов. – Моя особиста позиція така: якщо новобудова вписуватиметься в архітектурний ансамбль площі, то проблем не бачу. Але перш ніж вирішувати остаточно, треба вислухати думки експертів».
«Питання новобудови на Народній ми з колегами ще не обговорювали, – зазначає представник Єдиного Центру у міськраді Михайло Мегеш. – Особисто я вважаю, що якби свого часу не звели приміщення економічного факультету УжНУ, то саме на його місці доцільно би будувати. А чи варто щось споруджувати на місці пам’ятника Шевченку, сумніваюся. Як ужгородець, я звик, що площа простора. Для нового приміщення Нацбанку в Ужгороді, впевнений, є й інші ділянки».
Минулого року облдержадміністрація оголосила конкурс проектів, як має виглядати Народна і якій будівлі там бути. Переможця так і не визначили. Натомість відібрали три найкращі роботи й їх авторів нагородили порівну.