П'єса Олександра Гавроша перемогла у конкурсі Закарпатського облмуздрамтеатру

27
6

У Закарпатському обласному муздрамтеатрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв з початку квітня до кінця червня 2014 року вперше за багато років серед драматургів області проводився відкритий конкурс на створення нового драматичного твору.

25 червня 2014 року відбулося засідання жюрі, до якого увійшли представники  Закарпатської організації Національної Спілки письменників України, провідні актори та спеціалісти облмуздрамтеатру, на якому підведено підсумки проведення згаданого конкурсу.

За два з половиною місяці  в літературну частину обласного муздрамтеатру поступило 14 драматичних творів  від  8 авторів (в.т.ч. 3 твори для дітей), а саме: П.Ходанич (4 твори), В.Шкіря (3 твори), В.Шершун (2 твори), О.Гаврош, М.Гал, В.Кобаль, Д.Кешеля та О.Городенко з м.Івано-Франківська – по одному творові. 

За більшістю голосів членів жюрі переможцем конкурсу стала п`єса О.Гавроша « В Парижі гарне літо”, в якій ідеться про життя і творчість видатного художника Закарпаття  Адальберта Ерделі. Названий твір рекомендовано до постановки  на сцені Закарпатського облмуздрамтеатру в театральному сезоні 2014-2015 рр.

Рекомендовано включити до плану майбутніх постановок театру міста над Ужем і  надіслану на конкурс п`єсу В.Шершуна „Білий нігер”.

Серед дитячих творів також відзначено п`єсу-казку В.Кобаля „Новорічні притрафунки”, яку рекомендовано включити до плану постановок  нового театрального сезону.

Жюрі конкурсу запропонувало п`єсу автора  М.Гала (на російській мові) передати в Закарпатський обласний  російський драматичний театр (м.Мукачево) для вирішення питання про її постановку.

Вирішено не брати до уваги дуже коротеньку інсценіровку, яку надіслано на конкурс автором О.Городенко (м.Івано-Франківськ).

Крім того, жюрі конкурсу відзначило, що майже всі надіслані на творче змагання твори, в тій чи іншій мірі, не відповідають вимогам  театрального жанру. Окремі автори захоплюються оповідальним описом  подій, іноді  забуваючи, що основою драматичного твору повинен бути динамічний сюжет і яскравий конфлікт, а характери героїв, їх вчинки у п`єсі  розкриваються через  постійну сценічну дію, рух душі, яскраві жести та міміку. Ці та деякі інші зауваження висловлено всім  учасникам конкурсу, а його переможцям рекомендовано ретельно доопрацювати відібрані для постановок на сцені твори.

Дирекція та художнє керівництво облмуздрамтеатру висловили подяку всім авторам, які взяли участь у конкурсі на написання драматичного твору на актуальну тему і висловили сподівання, що драматурги Закарпаття і надалі будуть активно співпрацювати із служителями Мельпомени театру міста над Ужем                                      

Василь Кобаль

Коментарі

Л
Ліля

Працездатність, талант і фанатична відданість Гавроша своїй справі подарують нам ще не одну гарну п’єсу. Захоплююсь його вмінням потрапляти в ціль і вишукувати колоритні теми. Гаврошеві бажаю тільки здоров’я і твердого духу. І не зважати на злобливі й неграмотні коментарі.

ЯВ
Яна Верба

До ла ла ла Шановний, слідкуйте за своїми коментарями. Думаю Гаврош зовсїм не заслужив подїбного відгуку. Тому якщо ви не в адекваті, краще не коментуйте! Хочу наголосити - Гаврош - один з тих, які невтомно працюють на благо української культури. Тому не заздріть і не обливайте інших брудом, а зробіть щось краще і покажіть людям!.. Пане Олександр, щиро вітаю з перемогою в конкурсі. Рада буду бачити ще одну Вашу п'єсу на сцені закарпатського театру!

ЛЛ
ла ла ла

Фук ю

ЛЛ
ла ла ла

Гаврош хуйло ла ла ла ла ла.

Д4
до 460

Хіба від втрати конкуренції щось виграє? Поезію Гавроша друкували київські видавництва, на відміну від більшості закарпатських професійних поетів

4
460

Приємно, що Гаврош перестав писати вірші і зайнявся написанням п"єс. Закарпатська поезія від цього значно виграла.

Читайте також