Радник мера Кошице боїться можливих заворушень біля кордону, де українці позалишали "євробляхи"

20
2

Керівник словацького фонду Feman, радник мера Кошице з питань розвитку транскордонного співробітництва, головний організатор Днів України в Кошице Едуард Бураш нещодавно повернувся з двотижневої подорожі по Україні.

Зокрема він розповів виданню Sme.sk, що відвідав сусідню країну під час оголошення там воєнного стану.

"Після оголошення воєнного стану Міністерство закордонних справ Словацької Республіки, враховуючи напружену ситуацію в Україні, надіслало нам рекомендацію не їздити до Донецької та Луганської областей у східній частині України, де українська влада проводить антитерористичну операцію", - сказав Бураш.

Також було рекомендовано не виїжджати на територію Автономної Республіки Крим і відвідувати місто Севастополь. Адже попередили, що українська сторона допускає проходження іноземців на тимчасово окуповану територією Криму лише за наявності спеціального дозволу через встановлені для цього КПП.

За словами Едуарда Бураша за час подорожі Україною він не відчув жодних загроз або ризиків, відвідавши Закарпатську, Івано-Франківську, Вінницьку, Чернівецьку, Дніпропетровську та Київську області. Життя у областях, де було введено вооєнний стан, практично нічим не відрізнялося від інших. Хоча сама ситуація є абсолютно новою як пересічних українців, так і органів самоврядування та управління містами та регіонами України.

Бураш повідомив, що в Кошице наступного року під час проведення 5-х Днів України відбудеться міжнарожна конференція з безпеки. І, відповідно, занепокоєний ситуацією на кордоні із Закарпаттям. Зокрема у селі Убля, де українці почали нещодавно масово залишати автомобілі на іноземній реєстрації. За словами радника мера це може призвести до небажаних заворушень. Наразі влада Словаччини думає як вирішити ситуацію у правовий мирний спосіб.

Едуард Бураш також вважає, що ескалація військового конфлікту в Україні може призвести до хвилі міграції до Словаччини та нанести економічної шкоди.

Нагадаємо, що у словацькому селі Убля, поблизу кордону з Україною, лише за перші два тижні грудня українці залишили більше сотні автомобілів. Кількість покинутих легкових автівок продовжує зростати. Аби вирішити цю проблему місцева влада вирішила звернутися до обласного керівництва.


Коментарі

П
Правдоруб

Для чого цю дурню писати??? Для чого нагнітати обстановку, лякати наших громадян??? вам вже писали спрощення, щодо ВАШОГО ФЕЙКУ про покинуті автівки!!! ПИШІТЬ ПРО НАШІ ВНУТРІШНІ ПРОБЛЕМИ!!! Пишіть ЯК "побороли" корупцію та як "ФАЙНО" живе народ України!!!

Х
Хто

Та не залишав ніхто із наших авто. Чоловік купив і гроші свої потіряв? Та він ліпше їздитеме доти поки не заберуть чи здасть на желізо або на розборку но лишити просто так?

Читайте також