і провести його як подяку вівчарям за їхній літній труд
Рахівська міська рада звернулася до колег із райради з проханням не скасовувати фестиваль-ярмарок «Гуцульська бринза – 2008» і провести його як подяку вівчарям за їхній літній труд. Про це сьогодні, 22 серпня, ЗІКу повідомив депутат Рахівської районної ради Анатолій Пріц.
Депутати Рахівської районної ради, які виступали проти проведення фестивалю, так і не прийняли остаточного рішення, відклавши це питання на наступну сесію, що повинна відбутися 28-29 серпня.
Начальник відділу культури Рахівської міськради Володимир Шепета стверджує, що гроші на святкування «Гуцульської бринзи» у бюджеті є. Обласна влада також висловила готовність допомогти. «Свято стало міжнародним, тому ми просимо районних депутатів не забороняти його, це ж наша культура, наші традиції і спосіб популяризувати сам Рахів», — каже Шепета.
Депутати Рахівської районної ради (Закарпатська область) хочуть скасувати один із найпопулярніших закарпатських фестивалів – «Гуцульська бринза». Причина — післяпаводковий «траур». Прихильники фестивалю переконують, що подібне рішення – «геноцид проти гуцульського народу».
Остання сесія Рахівської районної ради замість півтори години тривала чотири. У порядок денний було включено лише три питання. Найбільше дискусій викликав саме фестиваль-ярмарок «Гуцульська бринза», що проводиться у Рахові восени вже понад 10 років.
Противники фестивалю стверджують, що він недоречний в час, коли мешканці найбільш постраждалого в області району ще не мають нових домівок. Натомість депутат райради Анатолій Пріц стверджує, що скасування традиційного свята – це неповага до горян, ризик втрати туристичного іміджу і взагалі «геноцид проти гуцульського народу».