Рахівський восьмикласник Михайло Піцур став

18
0

«Митцем Дунаю» в Україні

У закарпатському селі Ділове (Рахівський район) 29 червня відбувся фестиваль-конкурс, присвячений міжнародному дню Дунаю. Таке ж свято пройшло і у всіх інших 13 країнах басейну Дунаю, які разом з Україною підписали Конвенцію його захисту. Переможці головного творчого змагання з усіх країн у вересні зустрінуться в столиці однієї із них. Від України на цю зустріч поїде учень рахівської ЗОШ № 3 Михайло Піцур. Про це 1 липня повідомив ЗІК.



Святкування Дня Дунаю відбулося поблизу позначки «Географічний центр Європи». Найбільша ріка Закарпаття Тиса, як і усі місцеві струмки, належить до басейну ріки Дунай. Організатори свята намагаються у такий спосіб привернути увагу юних мешканців дунайського басейну та їхніх батьків до необхідності збереження річок у належному стані.



На фестивалі у Діловому школярі із Рахівського і Тячівського районі презентували свої твори у трьох номінаціях – дитячі вироби на тему «Тиса – молодша сестра Дунаю», конкурс пісні про Тису, конкурс екологічних акцій «Збережемо нашу річку». Якщо на перші два конкурси було представлено чимало робіт з обидвох районів, то в останньому взяло участь лише дві екологічні бригади з Рахова, які презентували свої проекти прибирання сміття із берегів Тиси. У пісенному конкурсі переміг дитячий оркестр гуцульських народних інструментів «Трембіта» із с. Лазещина (Рахівський район). А найкращу творчу роботу (композицію із природних матеріалів), за висновком журі, виконав учень 8 класу ЗОШ № 3 м. Рахів Михайло Піцур.



У святкуванні також взяли участь учні українського ліцею із румунського міста Сігету-Мармацієй. Українську громаду Румунії річка Тиса, якою йде держкордон, розділяє із українцями по цей бік кордону. Натомість голова оргкомітету фестивалю, експерт проектів Євросоюзу в України Олена Марушевська висловила сподівання, що відтепер вона навпаки єднатиме українців з обох держав.



У святкуванні Дня Дунаю на Україні взяли участь фахівців водного господарства із Ужгорода (облводгосп), Києва, а також Словаччини, Угорщини, Білорусії, Австрії та Голландії. Це спеціалісти, які працюють над міжнародними проектами захисту водних ресурсів Закарпаття. Зокрема, один із найбільш відомих європейських експертів з водних ресурсів Ярослав Слободнік (Словаччина) зауважив, що найбільшою перешкодою для впровадження в Україні європейських підходів до водного господарства є адміністративні проблеми і бюрократія.




Конвенцію про захист другої за довжиною ріки у Європі підписали Німеччина, Австрія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, Болгарія, Румунія, Україна і Молдова.






Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також