Раритетний підвісний міст через Латорицю з'єднує 3 держави - його планують відновити (ФОТО)

121
0

У словацькому села Птрукша, що біля кордону з Україною, є цікава пам'ятка - рідкісний для регіону підвісний міст через річку Латориця. Подібних тут не залишилося. А унікальний він тим, що тут стикаються не тільки Медзибродже з Ужанською долиною, а також три країни - Словаччина, Україна і Угорщина.

Міст з'єднує села Ботяни і Птрукша через річку Латорицю. Цей міст, який своїми руками збудували місцеві мешканці є дуже популярним і по сьогоднішній день.

Цей підвісний міст довжиною 45 метрів, шириною один метр, складається з дерев'яних дощок, перекинутий через річку Латориця на висоті 7 метрів. У 1968 році міст був перебудований місцевими робітниками, які таким чином хотіли скоротити свій шлях до місця праці на залізничній перевалочній станції в Чієрній-над-Тисою. У ті часи залізниця була єдиним підприємством в районі. Сьогодні міст використовують також і велосипедисти з Угорщини, Словаччини, Чехії та України. Сюди часто приходять, аби залишити собі фото на згадку туристи.

«Міст побудували наші предки в 1950-х роках, щоб скоротити дорогу на роботу на залізничну станцію. Оскільки іншого мосту в окрузі більше немає, то першочерговий маршрут був довший на 45 кілометрів», – каже Олександр Такач.

Раритетний міст ще довго служив переходом для роботи близько сорока людей. «Я почав ходити по мосту на роботу в 1981 році. Відтоді я перетнув його близько семи тисяч разів», — каже місцевий мешканець Отто Гілані.

Міст висить на спеціальних сталевих тросах. Коли люди по ньому йдуть, він гойдається і нагадує мости, відомі раніше з вестернів. «Для обслуговування мосту, заміни дерев’яних шпал або обробки сталевих тросів залізниця Словацької Республіки дуже допомагає нам, надаючи матеріал», — додав Такач.

Нині міст потребує реконструкції і тому у планах сільської ради його відновлення.

У прикордонному з Україною селі Птрукша проживає менше 500 жителів. Більшість населення, до 97 відсотків, – угорської національності, три відсотки – словаки, а також, як зазначає сільський голова, тут живуть ще один німець, один чех і один литовець.

Також у селі є амфітеатр, для якого муніципалітет також використав відповідні конкурси на залучення коштів від Європейського Союзу - він також важливий для розвитку села. Раніше тут неодноразово збиралися фольклорні колективи, які представляють народне мистецтво Угорщини, України, Словаччини.

Мрія голови села – побудувати веломаршрут, який би дозволив туристам за один день відвідати три країни – Угорщину, Україну та Словаччину, або приємно прогулятися закутками "мертвих" рукавів Латориці.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також