РАЦС порсить не забувати реєструвати новонароджених закарпатців

16
0

Народження дитини та встановлення її походження з правової точки зору є актами цивільного стану, які підлягають обов’язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах РАЦС за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них.

Відділ РАЦС по м. Ужгород нагадує, що батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі РАЦС. У разі смерті, хвороби батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини закон дозволяє провести реєстрацію народження дитини у той самий строк за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває. У випадку несвоєчасної без поважної причини реєстрації батьками народження дитини на батьків-порушників складається адміністративний протокол, який надсилається до адміністративної комісії при виконавчому органі міської ради для накладення на них штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення). 

Реєстрація народження дитини провадиться державним органом РАЦС з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові. Особиста явка обох батьків для реєстрації народження дитини є обов’язковою у випадках, якщо: 

1) батьки при реєстрації шлюбу взяли різні прізвища і бажають присвоїти дитині одне з їхніх прізвищ або подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ; 

2) батьки бажають дати дитині подвійне, рідковживане ім’я або ім’я іноземного походження. При цьому слід мати на увазі, що дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько; 

3) батьки не перебувають у шлюбі між собою. У такому випадку походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини або за заявою чоловіка, який вважає себе батьком дитини.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також