у зруйнованих від паводку районах
Кожен район області зобов’язався відбудувати хоча б по одному будинку для тих, хто втратив житло через паводок. Таку ініціативу Закарпатської ОДА підтримали усі райцентри, проте обласний центр у такій акції участі не братиме. Заступник міського голови Ужгорода Володимир Бобков заявив під час брифінгу, що «не любить акцій». Про це 29 серпня повідомив ЗІК.
«Я не люблю акцій, я люблю планову роботу, – сказав Бобков. – Ми не можемо виділити гроші для допомоги іншим у той час, коли в Ужгороді теж величезні збитки від негоди і є свої постраждалі. Ми вклали у ліквідацію наслідків стихії 1,2 млн грн і це лише четверта частина того, що потрібно для хоча б 70% потреб на перестрахування себе на випадок таких злив. І ніхто нам не допомагав. Просили допомоги лише у Кабміну, але звідти немає відповіді.
Володимир Бобков зауважив, що область має свій бюджет, тож нехай допомагає потерпілим власним коштом: «Щороку до бюджетів різних рівнів Ужгород сплачує 15-16 мільйонів гривень, то нехай ці гроші розподіляють на допомогу тим, хто її потребує».
Міська рада Ужгорода надіслала звернення до Кабінету міністрів України з проханням виділити 8,5 млн грн для подолання наслідків паводку, що стався 9 серпня. Про це під час брифінгу повідомив перший заступник міського голови Ужгорода Володимир Бобков.
Близько 7 млн грн Ужгородові потрібно на відновлювальні роботи. Ще 1,5 млн – на потреби мешканців, будинки яких підтопило.
З міського бюджету обласного центру на термінові потреби було виділено 1 млн 200 тисяч грн.
Після виникнення проблеми міська влада вирішила зайнятися покращенням пропускної можливості каналізаційних мереж, через поганий стан яких і сталися підтоплення.
Модернізація очисних споруд, за словами Бобкова, коштує близько 40-50 млн грн. Суму на оновлення каналізаційних мереж ніхто узагалі не береться підрахувати.
Міські урядовці сподіваються, що цього разу Кабмін таки відреагує на прохання. Минулого року міська влада Ужгорода вже просила в уряду 5 млн грн на покращення комунальної інфраструктури міста. Проте прохання залишилося без відповіді.
У суботу, 9 серпня, впродовж дня у містах Ужгород, Чоп та 4 районах області внаслідок сильних опадів (40-70мм, за годину до 15 мм) та замуленості стічних дренажних систем знову сталося підтоплення домогосподарств та житлових будинків і активізувались зсувні процеси. Загалом на Закарпатті підтоплено шістнадцять населених пунктів.
В Ужгороді підтоплено 24 вулиці, в низько розташованій частині міста, де за попередніми даними підтоплено 511 домогосподарств та 136 житлових будинків.