Районна програма "Власний дім"

18
0

реалізується на Ужгородщині

Завдяки активній позиції колективу Закарпатського обласного Фонду інвестування, керівництва Ужгсродської райдержадміністрації та райради, депутатського корпусу, підтримці з боку окремих сільських рад, у виконанні програми «Власний дім» досягнуто непоганих результатів. На сьогодні 48 забудовників з сіл району отримали 964,0 тис. грн. пільгових кредитів на будівництво та 649,0 тис. грн. - на газифікацію житла.

У 2006 році на добудову та газифікацію будинків в районі видано 618,5 тис. грн. кредитних коштів. Здано в експлуатацію 28 будинків загальною площею 6767,9 кв. метрів, у тому числі 8 будинків площею 2390,8 кв. метрів у 2006 році. Газифіковано 104 будинки в селах Великі Лази, Дравці, Есень, Кішсел-менці, Оноківці, Кибляри, Пац-каньово, Салівка, Тарнївці, Худ-льово, Ярок та інші.

Відповідно до Закону України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві» в нашій області, починаючи з 2000 року, діє програма підтримки індивідуального житлового будівництва та газифікації житла на селі, широко відома як «Власний дім». Ця програма є принципово новою ринковою справою, розрахованою на пересічну сільську сім`ю та малозабезпечене населення. Суть програми - в наданні довгострокових пільгових кредитів на зведення або придбання будинків під три відсотки річних, терміном до 20 років, з погашенням кредиту після закінчення будівництва, а також на газифікацію сільського житла - строком до 2-х років.

Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів державного, обласного та районних бюджетів, причому Кабінет Міністрів України визначив відповідною Постановою, що надходження коштів з державного бюджету здійснюється відповідно до фактичних обсягів фінансування з місцевих бюджетів. Таким чином, державна підтримка індивідуального житлового будівництва на селі повною мірою залежить від обласної та районних державних адміністрацій, а також відповідних рад, наскільки вони зацікавлені допомогти своїм землякам збудувати і упорядкувати власне житло. При цьому кошти на програму «Власний дім» надаються на зворотній основі і після погашення кредиту повертаються до бюджету для подальшого кредитування інших забудовників.

В ході реалізації обласної програми «Власний дім» станом на 01.01.2007 року від мешканців сіл області надійшло 286 заяв на кредитування будівництва житла, в т.ч. 74-у 2006 році, а також 1389 заяв на газифікацію осель, в т.ч. 667 - у 2006 році. З креди-тозаймачами укладено 262 кредитні угоди на добудову житла та 1224 - на газифікацію будинків, надано кредитних коштів в сумі 8 млн. 70 тис. грн., введено в дію 151 будинок, загальною площею 28959 кв. метрів, придбано 9 будинків, проведено газифікацію 1019 осель.

Для визначення обсягів індивідуального будівництва обласним Фондом інвестування спільно з Ужгородською райдержадміністрацією проведена інвентаризація незавершених житлових будинків в селах району, їх нараховувалось понад 4,2 тисячі. Причому половина з них мала високий рівень будівельної готовності, однак через відсутність коштів у населення будівництво було призупинено.

Після того, як районна комісія з підтримки індивідуального житлового будівництва, створена при райдержадміністрації, розглянула списки бажаючих отримати кредит, у тому ж 2000 році були підписані перші 10 кредитних угод із сільськими забудовниками і розпочалося пільгове кредитування добудови незавершеного житла.

Разом з тим, кількість бажаючих отримати пільговий кредит постійно зростає. За результатами опитування, проведеного сільськими радами району у 2006 році, бажання отримати кредити на добудову, купівлю та газифікацію будинків, проведення інженерних мереж виявили 438 сімей, (у тому числі 293 молоді сім`ї) на загальну суму 7,7 млн. гривень. Тому перед райдержадміністра-цією, райрадою та обласним Фондом інвестування стоїть завдання - у 2007 році вишукати можливості для значного збільшення фінансування районної програми «Власний дім».

По всіх питаннях стосовно пільгового кредитування за програмою «Власний дім» можна звертатись в районну комісію по підтримці індивідуального житлового будівництва на селі (секретар комісії Боровицька Л. І., тел. 61-29-32) , а також в обласний Фонд інвестування за тел.:64-44-54,64-47-92.

Віктор ПИТКІН, в.о. голови Закарпатського обласного Фонду інвестування.

"Закарпаття online"

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також