
впевнено реалізовується на Закарпатті
30 жовтня відбулося засідання Закарпатської обласної наглядової ради Проекту партнерства Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток». Основна ціль зустрічі – підбити підсумки піврічної роботи в реалізації стратегії розвитку Закарпаття, а також намітити план подальшої роботи. Зокрема, начальник головного управління економіки Закарпатської облдержадміністрації Віктор Погорєлов зазначив, що особисто задоволений реалізацією стратегії. Проведена робота, за його словами – це суттєва допомога місцевому самоврядуванню, відтак 8 районів краю уже мають власні розроблені стратегії. Крім того, галузеві управління облдержадміністрації активно працюють над реалізацією поставлених планів, додав пан Погорєлов.
Детальніше про результати роботи поінформувала регіональний керівник Проекту Наталія Носа. За її словами, проектом підтримано ініціативи розробки місцевих стратегій, спільно з обласною адміністрацією сформовані робочі групи по 5 пріоритетам з метою формування операційних програм. Також пані Наталія зазначила, про бажання Запорізької області співпрацювати з Закарпатською, результатом роботи яких можуть стати реалізація спільних інвестиційних проектів.
Після короткої доповіді Наталії Носи український керівник Проекту Юрій Полянський представив проект робочого плану на наступний рік. Для реалізації поставлених цілей буде проведено кілька форумів на національному та регіональному рівнях, навчальні візити до Канади, а також візити делегацій із Канади в Україну, зазначив пан Юрій.
Василь Пап, представник головного управління економіки Закарпатської ОДА наголосив на тому, що саме регіональні стратегії стануть основою для підписання угод між урядом та адміністрацією, тому важливо, щоб фахівці були безпосередньо залучені до розробки операційних програм.
Заключне слово взяв начальник управляння з питань євро інтеграції, транскордонного співробітництва та туризму Закарпатської ОДА Ернест Нусер. На його переконання, за останні пів року досягнуто значного прогресу в реалізації регіональної стратегії. Але й на цьому зупинятись не потрібно, підкреслив пан Нусер. Зокрема, за цей період була запроваджена програма навчання держслужбовців, щодо розробки інвестиційних проектів. Результатом якого є проект «Газифікація долини річки Тур’ї». Крім того Ернест Нусер зазначив, що саме управління повинні стати ініціаторами розробки операційних програм.
P.S.: Проект «Регіональне врядування та розвиток» працює на Закарпатті уже 3 рік. Надає підтримку двом пілотним областям, а саме Запорізькій і Закарпатській. Досвід, нагромаджений у двох регіонах має стимулювати формування модельних підходів до ефективного управління в Україні, повідомили з Ужгородського прес-клубу.