`Регіонали` штучно підігрівають проблеми нацменшин на Закарпатті

4
1

вважає нардеп Станіслав Аржевітін

`Закарпаття - територія України. Тому українська мова має бути непохитним атрибутом в будь-якій школі на території краю`. Про це сказав народний депутат- `нашоукраїнець` Станіслав Аржевітін, коментуючи заяви `регіоналів` про необхідність відставки міністра освіти у зв`язку розпорядженням Міносвіти, відповідно до якого школи з національними мовами викладання стануть двомовними. Його коментар розміщено на офіційному сайті блоку НУНС.

`Регіонали` на місцевому рівні, зокрема на Закарпатті, ініціюють збір підписів батьків проти того, аби школи області з викладанням угорською стали двомовними.

С.Аржевітін зазначив, що `проблема з національними меншинами на Закарпатті все ж існує`. `Відомий той факт, що на багатьох сільських радах області українські державні прапори висять поруч з мадярськими, а інколи навіть українського можна не побачити, - повідомив депутат, зауваживши, що `на жаль, проблеми національних меншин Закарпаття штучно підігріваються ззовні`.

С.Аржевітін назвав `перебільшенням` заяви `регіоналів` про порушення Конституції стосовно представників нацменшин. `Кожен, хто живе на території України, зобов`язаний володіти державною мовою`, - заявив депутат.

Як раніше інформував ZAXID.NET, школи Закарпаття з угорською мовою навчання заявили, що не готові виконати наказ Міністерства освіти й науки `Про затвердження галузевої Програми поліпшення вивчення української мови в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням на мовах національних меншин`. Відповідний документ Міносвіти набуває чинності з нового навчального року. Представники угорської меншини пояснили, що наразі у цих школах немає навчально-методичного забезпечення для виконання цієї вимоги міністерства, а також бракує кадрів.

Задля з’ясування ситуації область відвідав представник міністерства.

Досі в школах з угорською мовою навчання українською викладали 2 предмети: українську мову й літературу. Подекуди українською вели також навчання з предмету `Захист Вітчизни` та фізкультуру. Решту учні вивчали угорською.

Претензії до Міносвіти стосовно згаданого наказу висловили лише представники угорської меншини. Водночас в області діють і школи з румунською мовою навчання, є також зі словацькою та російською. Загалом їх близько 100.

Коментарі

B
Bela

Во времеменах советской власти тоже были попытки заставить (приманить) венгров Закарпаття отказаться от родного языка. Есть надежда, что и в данный момент эти действия только попытка отвлеч внимание от действительных проблем внутри Украиныю

Читайте також