Рішення уряду щодо Президента – свідчення незавершеності Конституційної реформи

8
0

Вважає політолог з Ужгорода Віктор Пащенко

«Безумовно, рішення уряду урізати повноваження Президента, заборонивши йому давати Кабміну доручення, є свідченням того, що Конституційна реформа в Україні не завершена. Далі розвиток подій можливий за двома шляхами. Перша крайність – продовження реформи і як наслідок ліквідація посади президента або обирання його Верховною Радою. Друга – оскільки парламент є аморфною структурою – повернення повноважень в одні руки – Президентові», – зазначив 30 серпня в коментарі ЗІКу політолог, директор Закарпатського інституту політичних досліджень Віктор Пащенко.

На його думку, можна було очікувати, що компроміс, укладений між Президентом і Партією регіонів, не поставить остаточної крапки у боротьбі за владу. Політолог вважає, що у цей випадок один із прикладів перетягування владних повноважень. «Я переконаний, що завтра інша сторона заявить про неправомірність такого урядового рішення», – зауважив Віктор Пащенко.

Як зауважив політолог, українська система влади найбільш подібна до французької моделі. «Ми маємо де-факто дві виконавчі структури влади: президентську й урядову вертикалі, хоча за Конституцією Президент не належить до виконавчої гілки влади, він є гарантом Конституції. Однак традиційно Президент виконує функції виконавчої влади. Але в такій структурі влади закладено природне протиріччя. У Франції ця боротьба між президентом і прем’єром триває десятиліттями, – розповів Віктор Пащенко. – Українці тепер також стануть свідками подібної боротьби між Ющенком та Януковичем».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також