
Села на Закарпатті просто потопають у запашних квітах. Тут у теплицях масово вирощують бегонії, фуксії цикламени та ще десятки сортів квітів, які йдуть на всеукраїнський ринок.
Квіткарі кажуть, ця пахуча краса надзвичайно вибаглива, роботи з ними більше ніж з овочами та вигідніше. тому квіти поступово витісняють з теплиць огірки та помідори, розповідають журналісти Фактів.
Селяни з закарпатського села Великі Ком'яти створили біля своїх будинків справжнє квіткове царство. У величезних теплицях вони вирощують мільйони кольорових квітів.
Тут кілька десятків вазонів для балконів та городів. Ці квіткова краса ніжна та тендітна, а доглядають її цілий рік.
Місцева мешканка Наталія вирощує квіти у 4 теплицях, допомагають їй син та донька. Насіння беруть з-за кордону, ґрунт спеціальний і якісний. Кожна рослина потребує постійну увагу.
— Піддобрювати, не пропускати полив. Та і буде рости ціле літо, - розповідає пані Наталія.
Жінка радить, за квітами головне правильно доглядати. Усі квіти дуже вибагливі і вимагають спеціального клімату. Поливають їх строго за розкладном. Теплиці обігрівають і стежать за вологістю.
Вирощування пелюсткової краси потребує набагато більше фінансів ніж овочі, зате заробіток більший і задоволення більше.
Цьому квітковому бізнесу кілька років. Мода прикрашати будинки квітами прийшла з Європи, тому попит на квіти не аби який.
Квіти Закарпаття везуть на продаж по всій Україні. Найдорожчі квіти напередодні 8 березня, прикінці квітня. Найдешевші чорнобривці і петунії, 4,5 гривні за стебло. за 5 гривень продають маргаритки і гвоздики. Найдорожчі королівська пеларгонія, сульфінії по 100 гривень за одиницю.