Ромам Перечинщини презентували роботу

7
1

З нагоди святкування Міжнародного дня ромів, нещодавно відбулася виїзна акція Перечинського центру зайнятості та медіаторів ГО «Роман-ЯГ» до ромського населення с. Зарічево.

 

Чисельність ромської спільноти в Україні за даними перепису складає близько 48 тис. осіб, проте згідно з інформацією ромських НДО - від 200 до 400 тис. Найбільші місця компактного проживання ромів знаходяться в Закарпатській та Одеській областях. Соціально-економічний стан ромів в Україні є значно гіршим у порівнянні з іншими громадянами країни в цілому. Проблеми ромів України зумовлені комплексом соціально-економічних причин: їх освітній рівень залишається найнижчим, що зумовлює високий рівень безробіття (більш ніж 54 % ромів не мають роботи), лише 3,5 % ромів отримують пенсії. 
 
Медіатор Перечинського району І. Тирпак розповів історію відзначення та святкування Міжнародного дня ромів, яка походить ще з 1942 року, коли вперше цей день почали відзначати в Англії, далі в Барселоні та по всьому світі, де мешкає ромське населення. 
 
Метою даного заходу є налагодження тісної співпраці Перечинського центру зайнятості з представниками ГО «Роман-ЯГ». Начальник відділу сприяння працевлаштуванню Дарія Кость ознайомила присутніх ромів з спектром послуг, які надає служба зайнятості та наявними вакансіями. Особливо наголосила про сезонний характер роботи в Херсонській та Тернопільській областях. Також під час зустрічі обговорювалися болючі питання щодо працевлаштування ромів. Громадяни цікавились можливостями участі у громадських роботах, оскільки значна кількість їх не має повної середньої освіти, яка потрібна для продовження навчання.
 
Головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Л. Палюх розповіла про можливість профнавчання, яке можуть пройти особи ромського населення, за допомогою служби зайнятості.
 
Основні проблеми, які виникають у роботі з громадянами ромського (циганського)  населення - це низький рівень освіти або повна її відсутність (не писемність), відсутність кваліфікації за останнім місцем роботи, негативне ставлення роботодавців до даної категорії населення, «кочовий» спосіб життя.
 
Хоча основною тенденцією є незаможність та бідність ромського населення, все ж мають місце й такі приклади, коли роми, завдяки своїй праці, забезпечують собі і власній родині гідний рівень життя.
 
Сподіваємось, що виїзна акція центру зайнятості стане для багатьох ромських родин шляхом до покращення свого майбутнього життя.

Коментарі

В
Василий

А когда хоть етот международный и великий празник День Цыганов ))))) Ржу просто падаю !

Читайте також