Мова йде про гіпотетичне виселення ромських родин з мікрорайону Радванки.
Нагадаємо, вчора, 14 серпня, мер міста Віктор Погорєлов разом з комісією відвідав ромський табір на Радванці, повідомивши останнім, що вони повинні виселитися протягом доби.
О 17.00 того ж дня відбулася закрита комісія в міській раді для обговорення цих подій між міською владою та ромськими громадськими лідерами. В результаті неї Йосип Адам отримав доручення від мера розібратись, хто з ромів є місцевим, а хто ні. Віктор Володимирович обмежив доручення терміном 14 днів.
В світлі цих подій ромські громадські активісти Морослав Говат, Едуард Балога та Петро Габрин звернулись до мешканців мікрорайону Радванка з метою збору підписів на колективному зверненні. Даний лист адресований Ужгородському міському голові Віктору Погорєлову та депутатам Ужгородської міської ради. В ньому мешканці мікрорайону просять відреагувати на радикальні події 14 серпня і не дати ромським родинам залишитися без даху над головою. Адже, за їх словами, це призведе до хаосу. "Спробуйте уявити ромські сімї на площі Театральній або Поштовій.", - зазначають в листі.
"Ми здійснили реальну спробу налагодження діалогу. Негаячи часу робим все можливе, щоб знайти рішення даної проблеми", - зазначив Мирослав Горват. В своєму листі-зверненні до Віктора Погорєлова він зазначає наступне:
" Дійсно існує проблема самовільного будівництва в мікрорайоні «Радванка» та створення стихійних сміттєзвалищ. Однак, це не дає підстав місцевій владі вирішувати це питання волюнтаристськи, не у правовий спосіб та без індивідуального підходу до особи, порушника містобудівельного законодавства.
Разом з цим, дорожнеча та складність оформлення дозвільної документації та вирішення земельних питань змушують не тільки ромів до самовільного будівництва в Ужгороді. Уряд України встановив правовий механізм легалізації самовільного будівництва, і вже тисячі ужгородців скористались такою можливістю. До речі до кінця першого півріччя 2013 року в Ужгороді існував мораторій на виділення земельних ділянок, а тому навіть тим із ромів, хто подавав заяви про виділення земельних ділянок для легалізації в подальшому своїх будинків, у міській раді відмовляли на підставі мораторію.
Ми закликаємо органи державної влади та місцевого самоврядування України до чесного діалогу з ромською громадою та вимагаємо комплексно підійти до вирішення питання стосовно вдосконалення соціальної інфраструктури в місцях проживання ромів та сприяння у вирішенні відповідно до законодавства питань щодо забезпечення житлом ромських родин у відповідності до Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року схваленої Указом Президента України від 08.04.2013 року №201/2013."