Як стало відомо, до закарпатського Берегова завітала знімальна група центрального російського телеканалу "Первый канал".
Вчора журналісти розпитували людей на вулицях про їхнє життя-буття, а сьогодні вирушили на пошук сюжетів до мерії, різних установ та шкіл. За нашою інформацію, цікавило росіян лише одне - чи комфортно живеться угорській громаді в Україні?
Очевидно, що така цікавість є невипадковою. Адже більшість російських телеканалів, які повністю контролюються владою, давно ведуть інформаційну війну проти держави Україна, яку вони часто і за державу не вважають. Та й події останніх місців висвітлюють вкрай тенденційно: на Майдані в їхніх сюжетах "бандерівці" вбивали міліцію, нинішня українська влада - це нелегітимна "хунта" і т.д. Насправді у тому, що відбулася аннексія Криму Росією, а на сході нашої країни нині тривають справжні військові дії та гинуть українці є велика провина саме російських телеканалів, які показували викривлену картинку всього, що відбувається в Україні. І досі на Донбасі та у Криму деякі люди сліпо вірять всьому, що говорить і продукує офіційна Росія. Хоча і сподіваємося, що таких з кожним днем стає все менше.
А що ж такий "поважний" телеканал загубив на Закарпатті, і чому зацікавився саме угорською громадою? Мабуть відповідь знову слід шукати у політичній площині. Кілька днів тому угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан у своєму виступі висловився, що він підтримуватиме автономію угорців, які мешкають за межами Угорщини. Як тепер виправдовується МЗС Угорщини, Орбан зовсім не мав на увазі Україну та Закарпатья, де також мешкає чисельна угорська громада. Однак потяг пішов... А росіяни приїхали і до нас. Шукати борців за автономію.
За інформацією Мукачево.net у мерії Берегова з кореспондентами "Первого канала" охочих поспілкуватися не знайшлося. Але один із сюжетів вони таки зробили - в школі, де навчання відбувається на угорській та українській мовах. Директор ЗОШ №3 імені Ілони Зріні Магдалина Бочков розповіла: "Мене попередили, що приїде знімальна група, вони зайшли і ввічливо попросили відзняти урок угорської мови та відповісти на кілька питань. Жодних провокативних питань не задавали. Знімали угорську та українську символіку, гімни України та Угорщини на стендах, запитали хто така Ілона Зріні. Завітали до першого, четвертого та одиннадцятого класів. Цікавило їх якою мовою складатимуть діти тести. Запитували чи не принижуть угорців, чи є можливість виїхати в Угорщину на навчання. Питання були і про подвійне громадянство, чи поспішають його оформляти місцеві мешканці. А ще про те,
як я особисто поставилися до виступу Віктора Орбана щодо автономії. Я сказала, що не чула, що він говорив..."
Власне запитань ще було багато. На думку Магадалини Бочков всі вони були асболютно нейтральними.
Варто лише зазначити, що кореспондент Денис Давидов, який приїхав до Берегова із знімальною групою до цього працював у Криму і висвітлював той самий "референдум". Далі його шлях проліг до Львова. Ось лише назви його останніх репортажів з Галичини: "Во Львове герои-фронтовики вынуждены прятать боевые награды", "Во Львове ветераны будут отмечать День Победы тайком", "Во Львове войну запретили называть Великой Отечественной"... Тобто важливо не як відповідають, а як це потім подають.
А на завтра у Берегово має прибути журналісти з телеканалу «Россия 24». Про це вони вже офіційно повідомили міського голову. У листі зазначають, що обіцяють максимально толерантно висвітлювати всі події та правдиво подавати всі факти...
Мукачево.net