У всій країні вже є якісь рухи у напрямку роздержавлення комунальних ЗМІ, але єдина область де ще жодну газету чи телебачення не приватизовано — це Закарпаття.
Про те, що комунальні друковані ЗМІ реформують набагато швидше, ніж державні і відомчі, йшлося на прес-сніданку на тему «Півроку на роздержавлення: під ризиком зникнення 528 видань», що провели 19 липня Центр демократії та верховенства права спільно із «Детектором медіа».
— Прогрес реформування є, у багатьох областях реформувалося близько половини видань. Але є й «мертві зони», це Київ і Закарпаття.
Ми побачили, що в тих місцях, де була велика фінансова підтримка з державних чи місцевих бюджетів, там видання набагато гірше ставилися до потенційної можливості стати незалежними, тому що для них це пов’язано з втратою значних фінансових ресурсів, – сказала вона.
— Ви можете подивитися на карту реформування, там де високий відсоток реформованих видань – там місцева влада практично не фінансувала комунальну пресу. На Закарпатті зареєстровано 29 видань, з них виходить 16. Ці втрати не пов’язані з реформуванням. На колегії Держкомтелерадіо заступник губернатора Закарпатської області запевнив нас, що до кінця року всі комунальні видання будуть реформовані, – зазначив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.
З його ж слів, причиною нульового реформування преси в Закарпатській області та Києві, є хороше бюджетне фінансування.
Читайте також: "Привіт" Москалю від міністра: Закарпаття у числі областей з найменшою кількістю ОТГ