Більшість юристів та митних брокерів наразі говорять, що узаконити «євробляху» можна єдиним способом – розмитнити її, але деякі українці вже вирішують проблему по-іншому і небажану іномарку намагаються утилізувати.
Проте у цій схемі є свої нюанси. Наприклад компанії, які займаються утилізацієюавтівок не беруть автомобіль без його власника. Тобто на пропозицію прийняти стареньке авто на іноземних номерах на яке є тільки доручення можна почути стовідсоткову відмову.
Такий автомобіль можна здати на пункт прийому металобрухту, але ж знову ж таки лишиться у повітрі порушення митних правил завозу такого автомобіля і рано чи пізно це вилізе на поверхню.
Можна ще автомобіль здати на запчастини, але треба довести те, що автомобіль не підлягає відновленню після ДТП. Така процедура може коштувати дуже дорого і легше буде автомобіль розмитнити.
Автівку на єврономерах можна просто лишити у якомусь селі неподалік кордону і їздити лише на території ЄС, або продати її за смішні гроші. Тож по новому закону закарпатці почали розмитнювати свої автівки, а от інші намагаються знайти прогалини у законі і обійти його, але як показує ситуація – марно.