12 квітня Міжгірський район з робочим візитом відвідали міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський, міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога, голова Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук...
...Голова облдержадміністрації Олександр Ледида, голова обласної ради Іван Балога, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища області Андрій Погорєлов, директор об'єднаної дирекції будівництва водогосподарських об'єктів області Ростислав Федів, депутат обласної ради Юрій Гнепа.
Зустріч відбулася на території НПП «Синевир», де були присутніми також голова районної ради Іван Ярема, заступник голови райдержадміністрації Іван Ледида та директор національного парку Микола Дербак.
Основною метою зустрічі було ознайомлення з діяльністю НПП «Синевир», вивчення проблем пов’язаних з наслідками стихійних лих, паводків минулих років та подолання їх наслідків, визначення шляхів покращення функціонування природно-заповідних об’єктів, надання реальної допомоги в цьому напрямку.
Високоповажні керівники мали можливість на місці ознайомитися із станом робіт, що були розпочаті по відновленню Музею лісу і сплаву на Чорній Ріці, які на жаль були призупинені по різних причинах.
Керівники міністерств, області та району дійшли до єдиної думки, про необхідність продовження робіт з відновлення Музею та їх завершення у найкоротші терміни.
Для цього необхідно мобілізувати можливості усіх відомств по відновленню діяльності даного об’єкта. Результатом реалізації даного проекту повинно стати не тільки відновлення єдиного у Європі Музею лісу і сплаву, а й отримання гідротехнічної споруди для регулювання рівня води під час паводку, створення рекреаційно-туристичного комплексу, відновлення роботи форелевого господарства. В комплекс Музею також буде включено будівництво міні-гес, яка буде функціонувати за рахунок накопиченої води.
Це дасть можливість значно покращити інвестиційну привабливість території НПП «Синевир», буде поштовхом у розвитку туризму та рекреації не лише на території Чорної Ріки, але й всієї Тереблянської долини.
Почесна делегація також відвідала територію озера Синевир, яке віднесено до семи природних чудес України, де так само було відмічено необхідність покращення інфраструктури, зокрема: автомобільних доріг, пішохідних доріжок, облаштування місць відпочинку, створення умов для надання більш якісних послуг для відпочиваючих, туристів.
Районною владою було піднято питання перед Міністром екології та природних ресурсів про необхідність продовження робіт по розмежуванню територій НПП «Синевир» та сільськими радами Тереблянської долини. Було вирішено, що найближчим часом роботу з розмежування буде продовжено, де буде враховано пропозиції відповідних територіальних громад.
Що стосується проведення протипаводкових робіт та ліквідації наслідків паводків минулих років, було відмічено, що згідно Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у 2011 році на район виділено 6,8 млн. грн. Зокрема, з цієї суми, 1,2 млн. грн. заплановано на проведення берегоукріплювальних робіт на р. Ріка у с. В.Бистрий, а 5,6 млн. грн. буде виділено на відновлення та будівництво протиповеневих споруд, берегоукріплень та регуляції русла річки Теребля у селах Синевир, Негровець, Колочава.
Робоча зустріч підтвердила єдине бачення як влади на державному рівні, так і влади на місцях про те, що основним пріоритетним напрямком діяльності для району є розвиток туризму та рекреації. Поряд із створенням умов для відпочинку, покращенням рівня надання послуг, будуть створюватися нові робочі місця, активно розвиватися традиційні види діяльності – вівчарство, рослинництво, народні промисли тощо.