Руслан Гурак: Головний виклик аби кожна дитина, кожен вчитель та директор школи були в безпеці (ВІДЕО)

46
0

Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак розповів Mukachevo.net, як працює служба в умовах війни.

За словами, Голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака, у зв’язку з повномасштабною війною акценти у роботі Державної служби якості освіти України майже не змінилися, проте, зараз, окрім звичайних завдань, неабиякий акцент, звісно на безпеку. Чимало шкіл зовсім зруйновані, частина учнів та вчителів переїхали до інших регіонів, ще частина закордон. Ті школи, що проводять очне навчання у час війни повинні мати укриття та чітко реагувати на повітряні тривоги.


- Перший і головний виклик на сьогоднішній день, щоб кожна дитина, кожен вчитель кожен директор школи були в безпеці.

Також у фокусі служби: забезпечення якості освіти, якості освітнього процесу в умовах війни при змішаній системі навчання.

Державна служба якості освіти постійно проводить моніторинги (вивчення) актуальних питань у сфері освіти. Нещодавно було закінчення дослідження по якості дистанційного навчання. Кілька років пандемії, а зараз повномасштабна війна вплинули на освіту в Україні та на її якість.

- Десь є більш трагічні ситуації, ми маємо багато дітей, які загинули під час повномасштабного вторгнення в Україну і маємо вчителів, які загинули теж. І безумовно це вплив фізичний, фізичний фактор. Ми вже говорили про зруйновані будівлі, про пошкодженні будівлі, про заподіяні шкоди матеріально-технічній базі.

Звісно, кілька років онлайн навчання негативно впливають на рівень якості освіти в нашій країні. Проте, під час ковіду постраждала якість освіти не тільки нашої країни, а всього світу.

Державна служба якості освіти вже четвертий рік поспіль опікується питаннями сертифікації вчителів. Позитивним є те, що ще до війни для сертифікації вчителів були розроблені онлай-схеми. Тож саме цей напрямок майже не постраждав.

В умовах війни досить актуальним є питання психологічної підтримки як дітей, так і педагогів. Служба контролю якості освіти переймається цим питанням. Та намагається покращити психологічний стан учнів та педагогів.

- Ми часто говоримо про комфортне психологічне середовище освітнього процесу. Це дуже, дуже важливо. Тому-що, без комфортного психологічного середовища школи, університету, дитячого садочка, неможливо говорити про засвоєння знань, вмінь, навичок.

На початку квітня, спільно з австрійськими колегами, був започаткований новий проект по психологічній підтримці вчителів. На сьогодні 2 тисячі вчителів пройшли це навчання і відзначили позитивний вплив. Ще 2,5 тисячі зможуть отримати психологічну допомогу в найближчому майбутньому.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також