За останній місяць у словацькому місті Кошице госпіталізували двох людей у стані інтоксикації через прийом препарату івермектин.
Очевидно, що люди використовують цей протипаразитарний засіб для самостійного лікування симптомів Covid-19.
Один із пацієнтів наразі перебуває у важкому стані із порушенням свідомості та іншими важкими неврологічними симптомами.
«У цих пацієнтів ми зафіксували понад 1000-кратне перевищення концентрації препарату в крові», – каже Марек Варга, завідувач кафедри медицини праці та клінічної токсикології лікарні імені Л.Пастера (UNLP).
Лікарі не рекомендують використовувати івермектин. «Я не рекомендую приймати будь-які ліки без рекомендації та контролю лікаря», – сказав Мартін Новотний, керівник Департаменту інфекційних хвороб.
Але не всі прислухаються до порад лікарів. Деякі люди вирішують лікуватися самостійно, часто навіть ветеринарними засобами.
"Передозування івермектином може статися дуже швидко", – зазначив Новотний.
Крім ураження печінки, використання івермектину має серйозні неврологічні ефекти. Симптоми різняться за інтенсивністю, від втоми до легкого нездужання до агресії та порушення свідомості.
Лікарі UNLP наголошують, що івермектин не є препаратом від Covid-19.
«Жодні експертні дослідження не підтвердили цього. Початкові припущення того, що це може бути корисним, були спростовані. Це підтверджує і наша практика - до нас в лікарню вже неодноразово потрапляли пацієнти, які приймали івермектин і потім потрапляли на штучну вентиляцію легенів. У теперішнього пацієнта, інтоксикованого івермектином, також розвинулась важка ковидічна пневмонія, яка сама по собі вимагає госпіталізації. Таким чином довелося госпіталізувати людину через інтоксикацію», – додав інфекціоніст Новотний.
ВООЗ також не рекомендує використовувати івермектин для лікування Covid-19 поза клінічними випробуваннями.
Івермектин є протипаразитарним засобом широкого спектру дії, що входить до переліку ВООЗ основних лікарських засобів як препарат для лікування низки паразитарних захворювань. Він застосовується для лікування онхоцеркозу (річкова сліпота), стронгілоїдозу та інших гельмінтозів, що передаються через ґрунт.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!