Секрети закарпатських румунів: Що ховають селяни Нижньої Апші у своїх хоромах (ВІДЕО)

38
4

Вони не охоче підпускають чужинців. Тут кожен будинок змагається із сусідським, мало хто бачив, що за дверима цих королівських хоромів, але ТСН дізналося секрети закарпатських румунів.

Українські румуни проживають лише у двох областях: Чернівецькій та Закарпатській. Щонайменше 150 000 тисяч представників цього етносу є суто румунські населені пункти.

Закарпатське село Нижня Апша за 2 кілометри до кордону з Румунією, тут живе 10 тисяч людей. Однією дорогою їздять запряжені коні і розкішні авто, тут не будинки, а палаци, що здатні вразити будь-кого, але найцікавіше всередині маєтків.

Іван Ботош власник етнографічного музею. Кольори на румунських рушниках, народному одязі і ковдри просто засліплюють. На своїй кухні Іван Ботош чаклує над токаном. Правдивий токан готують чоловіки і тільки на дровах. Щонайменше раз на тиждень ця страва на столі у кожного румуна.

Нижня Апша прославилася багатством. Люди весь час на заробітках закордоном. Сюди привезли ледь не бюджет країни. За будівельним розмахом можна вивчати архітектурну будову Нижньої Апші. Квадратні із плоским дахом із 80-тих. Жартують, що це, щоб простіше надбудувати поверхи. Зведення власного будинку у румунів завжди змагання із сусідами. Колони, фігурні дахи, величезні сходи і все у мармурі, паркани із алюмінієвих труб, мінімум зелені у дворах, усе викладено плиткою, лебеді із бетону- це вже сучасна архітектура.

Румуни дуже працьовиті та зорганізовані й таке враження, що будівництво тут не припиняють ні на мить. Пропозиції меблевих магазинів відповідні. Але найбільша румунська таємниця- усі ці хати порожні, бо всі на заробітках. Це фактично пам'ятник усьому заробленому, які ще удосконалюють щороку утім ці палаци і прив'язують людей.

Кажуть, за 25 років української незалежності жодна сім'я звідси не емігрувала. У Європі, де українські румуни звикли заробляти, їм важко було б утримувати таку будівельну традицію.

Детальніше дивіться у сюжеті ТСН в рамках серії матеріалів "Етнокод".

Також радимо вам переглянути матеріал про те, як мешканці закарпатського села Нижня Апша розповіли, де заробили гроші на розкішні маєтки. А також про те, що у селі Нижня Апша не будують маєтки менше, ніж на 25 кімнат.

Коментарі

П
Петро

Не усі бодяжили і продавали фальсифікат.Цим помислом у селі займалися декілька родин.Головні прибутки це торгівля насінням соняшника та будівельними матеріалами.Основний заробіток румунів при СРСР і в роки незалежності Украіни це -Російсійка Федерація.

Д
Дюрі

Відкрили секрет... но теперь наїдуть туди гастролери

П
Правдоруб

Треба бути повним дурником, щоби вірити в ці казочки про те що румуни "заробили" на свої паланки гроші на заробітках. Закарпатці добре знають як "заробляла" Діброва та Біла Церква - тонами завозили "лівий" спирт зі східної України та у ваннах "бодяжили" спиртні напої - від водки до віскі та коньяків. Потім цей СУРОГАТ каміонами гнали по всій Україні. Тоже мені "чесняги" заробітчани.........

ВМ
все може і правда

Айбо пудойміт старі карти, назви, і не найдете там ні Романії, ні румуну, е волохи, і Волощина, так типирь начали цігану ромами називати, а жиду евреями

Читайте також