
Спершу пообіцяли безплатну воду, а потім нарахували сім мільйонів боргу.
У селі Коритняни, що на Закарпатті, тридцять років тому наробили свердловин, і почали качати воду у місто.
Рівень води впав настільки, що пересохли криниці. Дощі йдуть, а в криницях сухо. І так - останні тридцять років. Вода у селі Коритняни зникла після того, як її почали подавати в Ужгород.
"До самого низу десь метрів дванадцять, повністю пустий колодязь", - пояснюють селяни.
Щоб селяни не обурювалися, у село провели водопровід.
"Була така домовленість, що нам будуть подаватися вода безкоштовно", - говорить житель села.
Але безкоштовної води так і немає. Чому - розгляди тривають 17 років.
З незрозумілих причин - сільрада свого часу підписала договір з водоканалом і зобов'язалася платити за воду.
Нова влада села намагається скасувати цей документ через суд - поки що безрезультатно.
Минулого року підключилася прокуратура.
"Були два примірники цього договору, які відрізнялися своїм змістом, а тому розпочато по даному факту кримінальне провадження", - говорить прокурор Ужгородської районної прокуратури Михайло Геревич.
Платити за воду в селі можуть не всі. За 17 років борг зріс до 7 мільйонів гривень. І це при тому, що водоканал - не обслуговує водогін взагалі. А ось тарифи встановив такі - як у місті.
"Так як ліцензіат наш комунальне підприємство "Водоканал" йому тарифи встановлює ця національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг", - говорить в.о. директора Департаменту міського господарства Ужгорода Олександр Костенчук.
Аби вибити борги з Коритнян - водоканал пішов у суд. Після цього рахунки сільради - заблокували. А значить село, не те що розвиватися - навіть дороги відремонтувати не може.
"По харчуванню дитячому садку і енергоносії це ми можемо проплачувати, а більше нічого. Розумієте, всі бюджетні установи сільської ради фактично паралізовані", - говорить сільський голова Коритнян Маріанна Манді.
Директор водоканалу зустрітися з журналістами не захотів, посилаючись на зайнятість. У Коритнянах же сподіваються тільки на правоохоронців та вірять, що справедливість все ж таки візьме гору і в селі з'явиться безкоштовна вода.
Ігор Цуркан, Марина Коваль, Юрій Ковальов, телеканал "Інтер".