Чергове розширене засідання колегії РДА вступним словом відкрив перший заступник голови райдержадміністрації Василь Радовецький, який ознайомивши її учасників з порядком денним та регламентом роботи, запросив до слова з інформацією “Про підсумки економічного і соціального розвитку району за 2011 рік” начальника управління економіки РДА Анатолія Воволку.
Перш за все щодо розвитку району в минулому році Анатолій Васильович відзначив стабільність у досягненні результатів. За статистичними даними загалом район займає в області 14 місце із 18.
В основне коло статистичної звітності з реалізації промислової продукції району включені 8 підприємств, де на грудень минулого року середня кількість працівників становила 251 чоловік, а середня заробітна плата — 1694 грн. В агропромисловому комплексі вся сільськогосподарська діяльність зосереджена в особистих господарствах населення. З метою підтримки сільськогосподарських виробників з обласного фінансування затверджено “Програму розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва в області на 2010-2015 роки”, згідно із якою спеціалістами управління нараховано і виплачено 166710 грн. Однак за відсутності фінансування з державного бюджету виплати отримали не всі товаровиробники, що негативно впливає на подальший розвиток тваринництва у районі. Щодо транспортного забезпечення виступаючий відзначив той факт, що протягом останніх років ВАТ “Міжгірське АТП-12138” поновлено рухомий склад автобусів, за рахунок чого відкрито всі необхідні рейси на території району. В цілому разом з приватними перевізниками вдалося відновити мережу автобусних перевезень до рівня 1990 року. В електропостачанні виконано капітальних і поточних ремонтів майже на 1 млн. грн., що дало можливість покращити надійність та якість поставок електроенергії споживачам, особливо в такі населені пункти як Торун, Колочава-Гирсовець, Син. Поляна, Міжгір’я. Що стосується інвестиційної діяльності, то за січень-вересень минулого року підприємствами району експортовано товарів на суму 4568,0 тис. дол. США, імпорт за відповідний період склав 2436,4 тис. дол. США. Обсяг іноземних інвестицій в економіку на 1.Х.2011 р. становить 5294,9 тис. дол. США.
Торгівельну мережу району представляють 559 закладів торгівлі, з яких 43 належать юридичним підприємствам, решта — фізичним суб’єктам господарської діяльності. Мережа діючих туристичних закладів нараховує 35 об’єктів. На даний час діє 21 канатний витяг, з яких 3 крісельного типу, працюють 15 пунктів прокату гірськолижного спорядження, 10 ретраків. Окрім готельного бізнесу активно розвивається й сільський “зелений туризм”. Понад 120 дворогосподарств надають послуги відпочиваючим. Серед нових видів туризму, що розвиваються в районі, Анатолій Васильович назвав форельний, військовий та психологічний. Відновлено будівництво санаторного комплексу “Джерела Міжгір’я” на 500 ліжко-місць у с. Сойми, будівельна готовність якого становить 85 проц.
Заборгованість із заробітної плати на 1 січня 2012 року склала 47,4 тис. грн. Боржником є ТОК “Карпати”. Середньомісячна зарплата в районі за 9 місяців минулого року становила 2024 грн., створено 769 нових робочих місць. Виявлено 128 працівників, які не мали укладених трудових договорів з роботодавцями. Щодо освіти, в минулому році вирішено такі важливі питання, як оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів, реорганізація Стригальнянської та Лопушнянської ЗОШ І-ІІ ст. у навчально-виховні комплекси, впровадження енергозберігаючих технологій, заміна газових котлів на нові в окремих ЗОШ І-ІІІ ст., замінено частину даху в Репинській ЗОШ і розпочато аналогічні роботи в Синевирській ЗОШ, виконано роботи з облаштування основи під штучне покриття спортивного майданчика в Синевирській ЗОШ.
Проаналізувавши діяльність культури і спорту, охорони здоров’я в минулому році, виступаючий більш детально зупинився на земельних ресурсах та земельних відносинах. Одним з основних джерел наповнення місцевих бюджетів є продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Середня ринкова вартість 1 кв. м такої ділянки становить 56 грн. На 1 січня поточного року нормативна грошова оцінка земель населених пунктів проведена та затверджена відповідними сільськими радами в 44 населених пунктах району. Виготовлено 6258 державних актів, що становить 69 проц. від вручених сертифікатів. Виступаючий також аналізував хід дотримання вимог земельного законодавства, акцентував увагу на виявлених порушеннях.
Обговорюючи інформацію начальника управління економіки, перший заступник голови РДА Василь Радовецький звернув увагу учасників колегії на такі питання, як легалізація робочих місць, утилізація сміття в населених пунктах, адже весна не за горами. У зв’язку з проблемою газопостачання в Україні, на обласному рівні прийнято рішення впродовж трьох років перевести на альтернативне опалення 50 проц. установ державної сфери.
Голову районної ради Івана Ярему насторожили показники зменшення у 2011 році кількості підприємців, від доходів яких поповнюється бюджет району. Він звернув увагу голів сільських рад на розвиток туризму в сільській місцевості, залучення інвестицій.
Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 2011 рік інформувала начальник фінансового управління РДА Надія Юртин. За її словами, виконання місцевих бюджетів району становить 96,9 відсот. З 22 сільських та селищної рад уточнений план з доходів виконано на 100 проц. З виконанням планових наміток не справились 5 сільрад.
Зростання надходжень до відповідного періоду 2010 року досягнуто з таких платежів, як податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та спеціальне використання лісових ресурсів, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності. В той час зменшення допущено з фіксованого податку на доходи фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, державного мита. З 15 видів основних платежів загального фонду, що надходять до місцевих бюджетів району, уточнений план виконано по 14. Недовиконання допущено тільки з податку на доходи з фізичних осіб. Тому й надходження до місцевих бюджетів з цього виду доходів складає 78, 1 проц.
Аналізуючи видаткову частину бюджету району за 2011 рік, Надія Вікторівна відзначила, що вона виконана на 99,2 проц. Видатки бюджету тільки на 10,4 відсот. забезпечуються власними доходами, а решта — 89,2 проц., дотацією вирівнювання, додатковими дотаціями та субвенціями з державного бюджету.
Доповнив виступаючу із внесенням конкретних рекомендацій щодо наповнюваності місцевих бюджетів Василь Радовецький, перший заступник голови РДА.
Про представлення багатодітних матерів району до присвоєння почесного звання України “Мати-героїня” учасників колегії інформувала начальник відділу у справах сім’ї та молоді РДА Тетяна Горова. За свого виступу Тетяна Федорівна назвала загальну кількість горянок, удостоєних цього почесного звання, а також оприлюднила прізвища 28 багатодітних матерів, які готуються до такого визнання. Звернулася до секретарів виконкомів місцевих рад з рекомендаціями щодо підготовки документів на жінок, які народили 5 і більше дітей, та уникненні помилок при їх оформленні.