Сергій Федака: виграш президента залежатиме від команди

59
0

Сьогодні закарпатські експерти Сергій Федака та Маріанна Колодій обговорювали питання президентських виборів.

Пан Федака зазначив, що у контексті виборів ми бачимо, наскільки важливою є підтримка команди на місцях. Адже саме дії команди майбутнього Президента  можуть змінити ситуацію, які демонструють соціологічні опитування.

Саме тому значним плюсом Тимошенко є наявність сформованої команди, яка працювала на неї багато років.  Натомість Порошенко набрав досить-таки  різношерсту кампанію. Подібно до нього не має команди і Добкін. Саме через це ці кандидати можуть втратити значну частину голосів.

Пані Колодій додає, що  Порошенко отримав значні соціальні аванси людської довіри за час революції, але без команди він може їх втратити. Тому має бути певна вибудувана лінія, яка формуватиме його образ та якої він дотримуватиметься.

Обоє експертів погодилися, що квітень буде визначальним для кандидатів, адже у цей час вирішуватиметься багато чого. 

Тим не менше, на думку Сергія Федаки, найімовірніше у другий тур вийдуть Тимошенко і Порошенко. Другий імовірний варіант - Порошенко та Тігіпко. Добкін, на думку експерта, шансів практично немає, хоч і є офіційним кандидатом. 

Якщо ж говорити про  зв'язки із олігархами, то це одне з найбільш серйозних питань президентської гонки 2014.

Практично за кожним вагомим кандидатом стоїть якийсь впливовий олігарх або партії. На жаль, політика і бізнес у сучасній політиці України далеко не розділені. Однак об'єднуватися у підтримці кандидатів крупні олігархи, як от Фірташ чи Ахметов наврядчи будуть. Втім, це моливо у випадку з дрібнішими олігархами.

В будь-якому випадку, на думку пана Федаки, останнє слово все одно буде за громадськістю. Вирішальним фактором такі звязки на виборах не стануть.

Маріанна Колодій з цього приводу додала, що українці поки політику і гроші не розмежовують. Більшість вважає, що базис - це економіка і гроші, а політика - лише надбудова. Тому капітал Порошенка у даній ситуації швидше за все є плюсом.

Більше того, середньостатистичний виборець має політичну оскомину та посттравматичний синдром після революції, отож більшість або не може розібратися у всіх цих олігархічних зв'язках, або внаслідок психологічного тиску свідомо чи несвідомо ігнорує цю інформацію. Адже якщо заглибитися у політичну ситуацію, то розумієш всю безвихідь ситуації, і це викликає ще більшу депресію.

Разом з тим, на думку Сергія Федаки, стара влада зламала принцип "вже набрався", що продемонстрували химерні маєтки українських можновладців. Тож орієнтуватися на цей принцип вони не будуть.

Мукачево.net

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також