Шандор: 1 % розділяє основних претендетнів на посаду мера Ужгорода

6
7

У вівторок провідні закарпатські експерти розповіли про вибори ужгородського мера та змоделювали подальший перебіг кампанії. З журналістами зустрілись кандидат соціологічних наук, директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, керівник обласного відділення Комітету виборців України Ярослав Фриндак та координатор Громадської мережі «Опора», політолог Володимир Феськов.

Осінні вибори мера Ужгорода, на відміну від виборів до обласної ради, обіцяють бути інтригуючими і перетворяться на шоу, переконаний провідний закарпатський соціолог Федір Шандор:

«Виборчі перегони в Ужгороді цікаві. Протягом останніх років поруч з діючим мером Ратушняком в соцопитуваннях жителі постійно вказували ще на три прізвища: Павла Чучку, Віктора Погорєлова, Володимира Гісема. Фактично вони ділили антимерський електорат. Павло Чучка останні роки проводив активну діяльність в різних сферах, що зумовило значний ріст його рейтингу – однак рішення суду заблокувало йому можливість продовжити політичну карєру. Володимир Гісем вирішив йти в обласну раду, не ввязуючись у міські конфлікти. І вийшло так, що єдиним з рейтингових суперників діючого мера залишився його попередник Віктор Погорєлов.»

Федір Федорович ознайомивжурналістів з результатами останнього соціологічного дослідження за серпень місяць, проведеного Карпатським центром полінгових досліджень, що дозволяють побачити теперішню картину на політичній карті міста і змоделювати подальший розвиток ситуації. На сьогодні є наступні дані:

1.За кого з названих кандидатів на посаду міського голови ви збираєтесь голосувати 31 жовтня?

Сергій Ратушняк - 17, 2%

Віктор Погорєлов - 16, 3%

Микола Жолтані - 3,1%

Володимир Бобков - 1,9%

Володимир Приходько - 1,4%

Тетяна Мясковська - 1,4%

Анатолій Синишин - 1,2%

Проти всіх - 17, 7

Важко відповісти - 39,8%

Відомий закарпатський соціолог констатував: визначились основні лідери. Всі інші кандидати сильно відстають від двох головних претендентів. Не можна забувати, що Ужгород має сильні релігійні, національні та консервативні традиції. Враховуючи, що до виборів залишилось всього 2 місяці, переломити ситуацію вони не зможуть і ніхто з групи аутсайдерів вже не зможе перйти навіть 5% рубіж. Вони змагатимуться скоріше між собою, намагаючись на цих виборах засвітитись.

Ситуація в діючого мера Сергія Ратушняка непроста. Ми попросили жителів міста оцінити своє ставлення до Сергія Миколайовича і отримали наступні результати: 66,6% виборців, які готові голосувати за будь-кого, лиш би не за Ратушняка – це тривожний дзвінок для мера. Ці дані дають реальні можливості іншому кандидату поборотись за посаду міського голови.»

Також виборцям поставили ще одне питання: 

Якби вибори мера відбувались в два тури і до другого туру вийшли б два кандидати, то за кого б ви проголосували?

Результати показують, що як Чучка, так і Погорєлов у випадку другого туру з великим відривом перемогли б Ратушняка. Проте тут треба зробити поправку на те, що Чучка вже не зможе нікуди балотуватись.

Підсумовуючи ситуацію як в Ужгороді, так і в інших містах України, можна провести спільні риси: люди не очікують від майбутнього мера золотих гір – вони просто хочуть бачити господарника, який вирішить принаймні нагальні проблеми – в першу чергу в комунальній сфері. Виграє той кандидат, який відійде від політики і сконцентрується на більш приземлених питання: подача води цілодобово, газопостачання, стан доріг, зелених насаджень, ліфтів.

І хоча основні тенденції кампанії уже зрозумілі, Федір Федорович все ж продовжуватиме слідкувати за перебігом подій – з професійного інтересу.

Представник Комітету виборців України Ярослав Фриндак розповів присутнім про нове виборче законодавство. «Закон має багато суперечностей, коли одна стаття суперечить іншій. Таке враження, що його писали різні люди, які просто обєднали свої напрацювання не порадившись між собою. Партіям буде дуже складно сформувати дільничні та територіальні комісії за такий короткий час. На жаль, поправки, які пропонували громадські експерти, не були враховані – це неодмінно призведе до конфліктних ситуацій на виборах».

Координатор Громадянської мережі «Опора», політолог Володимир Феськов зауважив, що вони, як і на попередніх виборах, будуть проводити моніторинг кампанії – зокрема, в сфері ЗМІ, проведення масових заходів, агітації, проведення голосування і підрахунку голосів. Також політолог повідомив, що прес-конференції на етму місцевих виборів за участі провідних ужгородських та київських експертів будуть проводитись щотижня.

Коментарі

НВ
Надія Василівна

Я теж вірю у справедливість і вже накінець прийде новий мер. Джанді вже досить морочити голови Хустянам, потрібно робити роботу, а не розпочати і залишити. Досить! Думаю новий мер закінчить те що розпочав теперішній . А чи Федір Турчин або Врлодимир Кащук, лиш би був порядок в місті. Адже наш Хуст має бути самий, самий кращий.

П
Петро

Знаю, що Хуст другий після Ужгорода стане по виборам мера інтригуючим і перетворится на шоу. Але Хустяни переконані що теперішньому мерові дні раховані. Вибори мають рішити долю Хустян. Хто буде наступним вирішувани корінним Хустянам. Якщо вірити розмовам перестрічних мешканців Хуста, то більшість голосів хочуть віддати за Володимира Кащука. Якщо люди йому повірили, то нехай Бог йому допоможе у нелегких передвиборчих перегонах.

Ж
житель

я за Жолтані

КА
Костюх Анатолій

зараз вже всі стають політологами.... знаю як робили саме це опитування і знаю, шо голосувати будуть зовсім по іншому... навіть якби зараз відбулись вибори до ОМС

П
Політолог

Негайно перепишить відсотки бо у Макса в родині тільки 8% родичів будуть голосувати за Погорєлова а всі інші за Ратушняка!

У
ужгородець

З такими вихідними даними Ратушняку точно кінець! Сподіваюсь, що ближче до виборів його рейтинг стане ще меншим

М
Макс

це гумор такий? у погорєлова - 8 відсотків рейтингу. Це раз. А по-друге, це відколи Феськов став політологом?

Читайте також