«Шарові» будки

9
1

Ужгородська міська влада вирішила наприкінці повноважень забезпечити собі безбідне майбутнє

а

«Сторона 1 ... передає, а Сторона 2 приймає в безкоштовне користування стаціонарну малу архітектурну форму (МАФ)... Договір укладається на термін 10 (десять) років». Таке рішення «Про зміни до «Положення про порядок розміщення та використання стаціонарних малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності на землях загального користування» (проект №37) намагалися проштовхнути у п’ятницю, 5 березня, на нескінченно-черговій сесії Ужгородської міськради.

Мета «благородна»: «... розширення та вдосконалення мережі міських об’єктів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, ефективного використання земель загального користування…».

Практично це означає, що міська влада дозволить «на шару» кожному приватному підприємцю, який хоче торгувати, продавати «перекуси» або надавати побутові послуги, поставити павільйончик (МАФ), як ішлося на сесії, розміром до 19 м2. Заробляй, чоловіче, і не треба нічого платити – ні за будку, ні за землю! Хоча навіть на базарах платиться за торгове місце. Ба більше – за умовами типового договору «при необхідності демонтажу або переміщення МАФ до закінчення терміну безкоштовного користування власник (міська рада) компенсує витрати на її спорудження або надає у користування рівноцінну МАФ».

Бізнесмен має право, використовуючи МАФ, заробляти гроші або передати її іншим користувачам. Розривається договір, якщо: користувач помер, сів у тюрму, передумав займатися підприємництвом. 

Якщо ж усе склалося добре, той, хто безплатно користувався МАФ (10 років!), після закінчення терміну має переважне право на укладення договору оренди.

Що матиме з цього «благодіяння» Ужгород? Кошти за винаймання будки таки чималої площі – ні, за оренду землі – ні. Натомість обласному центру знову загрожують лотки й базарчики на кшталт колишнього «шанхаю» на пл. Корятовича по всьому місту, адже місцями громадського користування є й вулиці, і парки, і сквери, і навіть кладовища.

Та ще й не відомо, що в МАФах продаватимуть. Наприклад, на Східній Україні дуже популярними є кіоски з сумішами трав, які офіційно в українських реєстрах як наркотичні не значаться, але, по суті, є дурман-зіллям. 

Минулої п’ятниці через численні дебати проект рішення на сесії не схвалили. Втім дата виборів до місцевих органів влади не оголошена, отож ужгородські фивники ще мають час протягти забезпечення свого майбутнього. А з огляду на їхню багаторічну «титанічну працю» на благо міста можна не сумніватися, хто і на яких умовах отримає будки «на шару». І скільки ця «шара» коштуватиме. 

Коментарі

Y
yswfhqpsc

1TitiE <a href="http://vjhdthlvqhpw.com/">vjhdthlvqhpw</a>, [url=http://bsadqrruyzvv.com/]bsadqrruyzvv[/url], [link=http://tpnjajjopxtc.com/]tpnjajjopxtc[/link], http://camijlydeycr.com/

Читайте також