У загальному вигляді міста бібліотека значно вирізняється з ряду будівель і на це є вагомі причини.
Колись вулиця Духновича називалася Лайоша Кошута на честь керівника угорської революції. З приходом Чехословаччини їй дали назву Олександра Духновича. Потім вона знову стала Кошута, а у 90-х повернулась назва Духновича. Та зараз не назва головне. На цій вулиці, яка, до речі, одна з перших з’явилась у Мукачеві, були розташовані лікарня, школа, торгові приміщення та церква.
В ті часи торгові ряди були популярними та тягнулись вздовж, майже всіх, центральних вулиць. А на розі Кошута та Головної, зараз це Духновича та Миру, була одна з найкрасивіших будівель, яку використовували для торгівлі. Зараз такі будівлі називають торговими центрами ,а тоді їм давали назву – криті торгові ряди. Маленькі крамнички та затишні кав’ярні з рулонними висувними дахами завжди збирали купу прихильників.
Будівля була виконана в сецесійному стилі, який став початком модерну. Невеликі декоративні балкони, арочні просторі двері та вітрини, яскраві вивіски і хвилястий, ніби мереживо, дах, чудово доповнювали загальну картину тогочасного Мукачева.
На жаль, у 1970-х роках будівлю зруйнували. А на її місці звели сучасну бібліотеку, яка функціонує і по сьогодні.