Села можуть об’єднуватись. Територіальне об’єднання громад на думку авторів закону дасть можливість вирішувати питання місцевого значення спільно. Думки людей з приводу цього розходяться, серед них й ті хто явно невдоволений такими змінами в законодавстві.
Нові закони, чергові дискусії. Законопроект про добровільне об’єднання територіальних громад, який нещодавно підписав президент України Петро Порошенко, став для жителів сіл черговим приводом для головного болю та суперечок. Що принесуть такі зміни та чи будуть вони на краще, такі питання турбують селян найбільше, каже Юрій Касинець, Порошківський сільський голова. Як показує історія, об’єднання створює чимало незручностей. Громади також від цього не завжди залишаються у виграші. Об’єднання Ужгородського, Перечинського та Великоберезнянського районів себе не виправдало.
Тож чи варто користуватись невдалим досвідом – питання, над яким варто замислитись, переконані люди. За прогнозами розробників документу, законопроект дасть можливість сформувати самодостатні громади. Об’єднавши зусилля і ресурси, вони мовляв, зможуть спільно, а значить більш ефективно вирішувати питання місцевого значення. Однак, люди поки не впевнені, що такі нововведення дійсно підуть усім на користь. Чи матимуть громади шанс на розвиток після об’єднання? Дискусії з цього приводу не припиняються. Представників органів місцевого самоврядування турбує перш за все питання розподілу фінансування.
На думку Порошківського сільського голови, передувати об’єднанню повинна роз’яснювальна робота з населенням. Також обов’язково мають відбутися громадські слухання. Тож, чи підтримають нововведення люди і якими будуть зміни від таких об’єднань, поки під питанням.
М-Студіо