Що не слід робити закарпатцям у таку спеку?

3
0

Як повідомляють закарпатські рятувальники в період підвищеної пожежної небезпеки громадянам необхідно дотримуватись протипожежних правил.

Перебуваючи на природі, не слід розводити багаття, кидати непогашені сірники, недопалки, залишати просочене горючими речовинами ганчір’я, заправляти пальним баки автомобілів та засобів механізації тощо. Та найголовніше! -  утриматися від практики спалювання сухої рослинності та сміття.

Тим, хто хворіє на серцеві недуги, у спеку слід перебувати у тіні. Уникати прямих сонячних променів. Обмежити час перебування на вулиці. Носити головний убір, особливо це стосується осіб віком понад 55 років. Не слід багато рухатися. Спека – це вже навантаження на серце.

Пийте більше рідини і вживайте фрукти – це основний постачальник мінеральних солей і вітамінів. Воду краще пити кип’ячену, охолоджену до кімнатної температури або негазовану мінеральну. Обмежте паління, а краще взагалі відмовтеся від цигарок.

Купання – це хороший спосіб охолодити організм.  Однак, і тут необхідно бути обережними, адже  різке охолодження організму може призвести до непоправного.

Перебуваючи поблизу водойми, необхідно дотримуватися правил поведінки під час купання: підібрати безпечне місце,  здійснювати постійний контроль за дітьми у воді дорослими. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24. Не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте водойм зі швидкою течією, не купайтеся напідпитку, ніколи не плавайте наодинці; купаючись у незнайомому місці, не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою.

Дотримуючись цих простих, але вкрай необхідних правил, громадяни будуть почувати себе комфортно в будь-яких життєвих ситуаціях», підсумував заступник начальника У ДСНС України у Закарпатській області Андрій Сікора.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також