Щоб не стати рабом за кордоном

7
0

закарпатців будуть безкоштовно консультувати в Ужгороді

У п’ятницю, 29 серпня, у редакції газети «Старий Замок-Паланок» пройшов «круглий стіл», на якому озвучили проблеми нелегальної трудової міграції наших краян. Голова Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» Інна Сабадош поінформувала, що з 1 вересня в Ужгороді запрацює Центр консультування мігрантів, який знаходиться на вул.Толстого, 31. Саме тут безкоштовно нададуть консультаційні послуги тим, хто збирається їхати на роботу закордон. Проконсультуватися можна і за телефоном в Ужгороді – 3-20-91. Також для майбутніх трудових мігрантів уже діють безкоштовні загальноукраїнські гарячі лінії – 8-800-505-50-10 (для абонентів «Укртелекому») та 527 (для абонентів мобільних операторів «Київстар», «life» та «МТС»).


За словами координатора Центру Олени Богданової, інформувати населення про роботу закордоном необхідно для того, аби, по-перше, не потрапити у рабство, по-друге – аби шахраї не виманили гроші. Пані Олена розповіла, що у Харкові організація, яка обіцяла працевлаштувати людину, вимагала від неї протягом певного часу сплачувати по 500 доларів. З бажаючим робити за межами Батьківщини навіть підписали контракт. У підсумку виявилось, що угода стосувалась… лише консультаційних послуг щодо працевлаштування, а не самого факту забезпечення роботою. Юридично довести, що людину ошукали, практично неможливо. Саме для того, аби уникати подібних випадків, в Україні і створюють мережу Центрів консультацій.


Як розповів директор обласного центру зайнятості населення Юрій Фущич, сьогодні кількість закарпатців, що працює закордоном, зменшилася. Разом з тим, зараз за межами краю трудиться 100 000 краян, 70 000 з яких – за кордоном. І тільки 2% з них працюють легально. За словами пана Фущича, в області є лише 7 організацій, які гарантують легальне працевлаштування осіб за межами Батьківщини. Юрій Іванович навів і іншу невтішну статистику – в Україні більшість вакансій відносяться до робітничих професій. Разом з тим, опитування випускників показало, що 80% з них мають намір здобувати вищу освіту.


Найбільше, що лякає сьогодні службу зайнятості, це можлива проблема витіснення української робочої сили іноземною. Юрій Фущич говорить, що держава повинна зробити усе можливе, аби наші кваліфіковані кадри не виїхали закордон, а їм на заміну не прийшли б некваліфіковані робітники з меншою оплатою праці. Цікаво, що уже зараз на кількох підприємствах Ужгородщини трудяться мігранти з Китаю.



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також