Через Мукачево пролягає одне з найважливіших залізничних сполучень. У часи коли наше місто належало до складу Угорщини, незалежний уряд країни вирішив збудувати сполучення з Галичиною. 24 лютого 1870 року розпочали будівництво. А вже через 2 роки з Мукачева потягом можна було доїхати до Києва.
Цікаво, що спочатку дозвіл на будівництво залізної дороги тримала угорська приватна фірма. Ті запросили конструкторів та монтажників з Італії, але як виявилось пізніше, грошей у них було замало і довелось передати дозвіл на будівництво в руки держави. Нащадки італійців, які тоді приїхали в місто і по сьогодні живуть в Мукачеві.
Будівництво видалось нелегким. Гірська місцевість вимагала неабияких зусиль. Тільки 10% залізниці проходило рівнинними місцевостями, все інше – гори, спуски, тунелі. До речі, Бескидський тунель був пробитий у квітні 1886 року. Тепер безперешкодно можна було їхати і до Львова. Раніше ж, всі сполучення були «в обхід». Угорські будівельники споруджували віадуки та вирізали скелі. Загалом на шляху було споруджено більше 150 різних об’єктів, окрім рейок. А перепад висот між відправною станцією та кінцевою – майже 700 метрів.
Окремим пунктом можна виділити залізничний вокзал в Мукачеві. Він був збудований за тогочасними традиціями, а в 1944 році зруйнований вщент німцями. Пізніше споруду відбудували, максимально відтворивши її первозданний вигляд.
Радимо також переглянути інші публікації з серії історичні кадри Закарпаття, зокрема сімейні фотопортрети, про зйомки фільму Жайворонок у Мукачеві, закарпатців у журналі LIFE та інше.