Школи та дитсадки Іршавщини у занедбаному стані

14
0

Так склалося, що мешканці частини сіл району працюють в сусідніх районних центрах. Скажімо, верховинські громади Лисичова, Кушниці дуже часто влаштовуються на роботу на Свалявщині. А вже жителі Доробратова, Арданова шукають кращої долі на Мукачівщині.

Певно, у кожного тут свій аргумент. Та чим таки живе Арданівська громада днями вивчав голова райради Станіслав Сухан. Його супроводжував керуючий справами Євген Свириденко. Найперше -- побували у Мідяниці. У селі проживає майже 900 людей. Проблем на об’єктах соціальної сфери вистачає. Сільський голова Михайло Станинець каже, що чи не головний біль для громади – відкриття дитсадка. Свого часу приміщення було. Його передали церкві, зрештою, воно так і залишилось в занедбаному стані та не використовується. А в селі є більше 20 дітей дошкільного віку. Наразі батьки частину їх підвозять в дитсадки сусідніх сіл. В амбулаторії загальної практики сімейної медицини один раз на тиждень проводить прийом лікар теж з Дунковиці. Свого не мають більше шести років. Медзаклад останні роки погано фінансувався. Амбулаторія немає протічної води. У школі І-ІІ ступенів навчається 89 дітей. Вчительська та клас інформатики знаходяться в одному приміщенні. Відсутні внутрішні туалети. Потрібно замінити один з котлів. Необхідно провести капітальний ремонт фасаду. Нещодавно тут перекрили дах. Дерева, які височіють над ним, так і не обрізали. Самотужки колективу дане питання не вирішити. Необхідно докласти зусиль по приведенню до ладу подвір’я, яке слугує і спортмайданчиком.

У занедбаному стані знаходиться огорожа школи. Тобто, є низка питань, які має вирішити педколектив закладу. Голова райради Станіслав Сухан вкотре наголосив, що громада має гуртуватися навколо освітян. Ці традиції формувалися роками. Колись сам вчителював, то ж добре знає, що бувають педагоги, які проведуть уроки і вважають свої обов’язки завершеними. Але бувають і такі, що після уроків продовжують перейматися проблемами громади. Саме такий підхід дасть можливість Мідяниці позбутися багатьох клопотів, активізуватися, зайняти молодь, -- підсумував голова райради. У зв’язку з цим сільському голові рекомендовано приділити більше уваги роботі клубу, який може стати центром виховної роботи, а нині через неналежний контроль занедбується.

Найбільша надія територіальної громади – введення в експлуатацію цегельного заводу, який має забезпечити роботою близько сотні жителів навколишніх сіл. Огляд ходу пуско-налагоджувальних робіт, зустріч голови райради з директором підприємства зміцнили надію, що до кінця травня район матиме потужного сільського інвестора.

У Кам'янському керівництво району зустріли сільський голова Валерій Гангур, депутат райради Іван Завидняк. У школі І-ІІІ ступенів навчається майже триста дітей. Є проблема з внутрішніми туалетами, які облаштовано кілька років тому, але до цього часу не вирішили питання водовідведення, тобто встановлення біосептика. Вже тривалий час обговорюється облаштування підвалу під майстерню, однак коштів на це так і не виділили. Поряд зі школою знаходиться пам’ятник воїнам-визволителям. Споруда потребує ремонту. Після цього сільський голова планує тут облаштувати сквер, встановити альтанки, гойдалки. У дитсадку в трьох групах виховується 58 дітей. У закладі облаштували для малят фізкультурний та музичний зали, поміняли двері. Нові вікна теж дозволили б зекономити кошти, адже зменшилися б енергозатрати. У сільському клубі дві головні проблеми: ремонт даху та підлоги. 
 У Хмільнику в дитсадку виховується 29 дітей. В цьому ж приміщенні знаходиться і перший клас школи, де навчається всього 10 учнів. Тут вже чимало зроблено. Підвели газ та облаштували кухню, підсобне приміщення перепрофілювали під кухню, встановили котел, відремонтували систему опалення. Клуб, бібліотека, амбулаторія загальної практики сімейної медицини знаходяться під одним дахом. Завдяки Українському фонду соціальних інвестицій та внеску громади проведено капітальний ремонт будівлі. Для Хмільника такого комплексу достатньо.

Голова райради зазначив, що багато проблем об’єктів соціальної сфери можна б вирішити завдяки активній взаємодії їх керівників з сільським головою. Це , звичайно, не панацея від усіх бід, однак громади виглядали б краще. Де буде потрібна допомога районної ради, вона підкладатиме своє плече, -- підсумував Станіслав Сухан.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також