Сільські голови

11
0

спілкувалися з дільничними міліціонерами

Як відомо, пересічним громадянам найчастіше серед правоохоронців доводиться стикатися з дільничними інспекторами міліції. Саме робота "шерифів" формує ставлення населення як до міліції зокрема, так і до влади в цілому. Багато залежить тут від взаємодії стражів порядку з органами місцевого самоврядування. Особливо це відчувається у сільській місцевості, де "шериф", обслуговуючи певну дільницю, нерідко уособлює в собі й оперативника карного розшуку, служби у справах неповнолітніх чи служби по боротьбі з економічною злочинністю, "даішника" і т.д. Якщо дільничний міліціонер, мовити б, на своєму місці, а сільський голова приділяє відповідну увагу та сприяє роботі правоохоронця, то успішне забезпечення правопорядку гарантоване...

На Закарпатті з ініціативи начальника УМВС генерал-лейтенанта міліції Віталія Максимова започатковано порайонне проведення зустрічей сільських голів та дільничних інспекторів. Днями таке ділове спілкування відбулося на Мукачівщині. На представницькому зібранні були присутні голова Мукачівської райради Ілля Токар, заступник начальника УМВС Юрій Марковський, начальник відділу громадської безпеки УМВС Петро Буц, начальник Мукачівського райвідділу міліції Михайло Лендєл, його заступник Іван Гольча. Розмова вийшла конструктивною й багатогранною.

Район досить великий за територією та кількістю населених пунктів, проблеми в яких розмаїті. Наприклад, низинні та приміські Ключарки або Чинадійово відчутно відрізняються від гірських та віддалених Копинців чи Брестова. Тому й проблемних питань і пропозицій було багато. Петро Буц на початку наради, зокрема, зупинився на роботі "шерифів" Мукачівщини. Певні досягнення є, адже майже кожен другий злочин, скоєний на території району, розкривають працівники цього підрозділу. Хоча цим їхні службові обов`язки не обмежуються, коло завдань широке. Це і профілактика злочинності, сімейні проблеми, робота у підлітковому середовищі, охорона громадського порядку під час дискотек чи спортивних заходів, приводи в суди та багато інших.

Звичайно, є і проблеми. Зокрема, із забезпеченням транспортом, пальним, службовим приміщенням. Державне фінансування бажає бути кращим, коштів поки що не вистачає, тому вирішенню цих нагальних проблем у певній мірі дозволяє сприяння з боку органів місцевого самоврядування. І кількох конкретних результатів вдалося досягти під час проведення наради. Зокрема, сільський голова Шенборрна Віктор Легеза повідомив про готовність надати службове приміщення для "шерифа". Тривалий час допомагають міліції у с. В. Лучки. Тут діє громадське формування з охорони громадського порядку, для виконання службових обов`язків виділяється певна кількість пального. Як зауважив сільський голова Іван Балог, завдяки спільним зусиллям міліції і влади на території села вдалося уникнути скоєння тяжких злочинів. Довго, особливо під час збирання врожаю, сільчанам дошкуляли місцеві роми, розкрадаючи вирощене. Тепер вдалося суттєво скоротити такі злочини.

Добре налагоджена взаємодія у Чинадійові. Проводяться спільні рейди, відпрацювання, перевірки тощо. Селищний голова Іван Мошак наголосив, що на дільничних міліціонерів випадають тут досить велике навантаження, адже, окрім місцевих мешканців, у зону обслуговування входять і кілька санаторіїв, де перебуває багато відпочиваючих. Лалівський "шериф" Михайло Котубей щоденно доїжджає на свою дільницю аж з Іршави. Працює молодший лейтенант добре, спільно з представниками сільради здійснює обхід обійсть сільчан, складає відповідні акти про стан прилеглих територій (адже благоустрій - теж у компетенції "шерифів"). А ось з житлом у стража порядку - проблема.

- Прикро буде, якщо дільничний саме через цю причину змушений буде змінити місце роботи, - каже сільський голова Євген Гелмеці.

Теж проблема, адже чимало працівників служби поповнюють інші підрозділи.

А в Брестові - своє: якщо на низині сніг взимку "приживався" вкрай рідко, то там його вистачало. Знову ж - відсутність транспорту, а територія обслуговування в "шерифа" досить велика.

За підсумками наради будуть вжиті заходи, спрямовані на поліпшення взаємодії міліції та органів самоврядування, зміцнення правопорядку.

Подібні заходи відбулися і в інших районах області, зокрема, на В.Березнянщині, Перечинщині, Хустщині, Тячівщині, а в першій декаді квітня пройдуть і в інших районах.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також