Угорська інформаційна агенція МТІ дала додаткові деталі позиції, яку озвучив угорський міністр МЗС у Києві.
– Угорщина надає ряд конкретної допомоги для України, але у свою чергу очікує, щоб не утискалися права угорської меншини, яка проживає там, – підкреслив Пейтер Сійярто після зустрічі з Павлом Клімкіним, міністром МЗС України.
За словами Сійярто, Угорщина витрачає мільярди форинтів, щоб допомогти економічному розвитку України і, зокрема, Закарпаття. Міністр каже, що Угорщина очікує конкретних дій від України у відповідь, в першу чергу щодо положення угорської меншини.
Він зазначив, що Угорщина однією з перших почала поставляти реверсний газ для України, а також запропонувала кредитну лінію $50 млн для покращення інфраструктури Закарпаття, надала понад п'яти мільярдів форинтів гуманітарної допомоги для мешканців, а також відкрила конкурсну програму на сім мільярдів форинтів для малого і середнього бізнесу. Окрім цього, Угорщина надіслала найбільший контингент спостерігачів ОБСЄ в Україну.
– У нас є велике очікування того, що в українському парламенті не буде проголосовано за законопроект щодо освіти, який може поставити під загрозу право угорської меншини на освіту рідною мовою. А також, що не буде прийнято будь-якого іншого закону, який обмежить права на використання угорської мови в Україні, і не підпаде під заборону подвійне громадянство, що також може негативно вплинути на угорську громаду, – зазначив Сійярто.
Він додав, що Угорщина чекає відповідної двосторонньої угоди, аби всі ці питання обидві країни врегулювали між собою. За словами Сійярто, у Європі подвійне громадянство є цілком нормальним явищем, і тому вважає неприйнятним те, що за нього було якимось чином покарано угорців в Закарпатті. Міністр попередив, що якщо Україна не буде поважати права меншин – Будапешт змушений буде звернутися з цього приводу до європейських інституцій. Однак й висловив надію на те, що до цього не дійде, інформує угорське ЗМІ.
Зазначимо, що Павло Клімкін наголосив у відповідь, що запропоновані заходи влади не спрямовані проти угорської меншини, що проживає в Україні. Він зазначив, що для Києва питання подвійного громадянства є надзвичайно чутливим, особливо під час розгортання російської агресії в Україні.