і де саме їх розмістити?...
Відповіді на ці та інші наболілі питання намагались з’ясовували експерти стратегічного планування розвитку регіону на засіданні робочої групи.
З часом переробка твердих побутових відходів, як і в Європі стане нормою життя, проте якщо цей процес у нас і надалі розвиватиметься так повільно, матимемо реальну загрозу потонути у власних відходах.
Відтак, у нашому регіоні офіційно зареєстровано 298 сміттєзвалищ і при цьому жодного підприємства з його переробки. До речі, найкращий «смітник», за оцінками спеціалістів, знаходиться в Ужгородському районі, який у кілька разів переповнений, та ще й під час пожеж задимлює обласний центр.
Яким чином вирішити ці проблеми, скільки Закарпаттю необхідно заводів з переробки відходів і де саме їх розмістити обговорювали на засіданні робочої групи «Формування просторової гармонії та охорони довкілля» Регіональної стратегії розвитку Закарпаття до 2015 року. Модератор групи Оксана Станкевич зазначила, аби досягнути бажаного результату необхідно об’єднати зусилля влади, бізнесу й громади за для оперативного та якісного вирішення цих проблем. Після тривалої дискусії, учасники робочої групи домовились у складі всіх зацікавлених сторін зустрітись за тиждень, повідомили з Ужгородського прес-клубу.