БЮТ вважає, що Янукович не може вважатися законно обраним президентом.
Про це в середу, 24 лютого, на прес-конференції в прес-центрі «Нове Закарпаття» повідомив керівник фракції БЮТ в Закарпатській обласній раді Андрій Сербайло інформує прес-служба БЮТ в Закарпатській області.
В переддень призначеної на 25 лютого церемонії інавгурації Януковича Сербайло зазначив: «Завтра відбудеться серйозна політична подія – головну посаду в країні обійме особа, яка не є законно обраним президентом».
За словами Сербайла, БЮТ, маючи в своєму розпорядженні матеріали про численні порушення, оскаржив рішення ЦВК в суді, однак суд виявив упередженість в процесі розгляду справи, тому Юлія Тимошенко відкликала свій позов. «У Януковича був шанс довести в суді, що він є легітимним президентом, оскільки він цього не зробив, то, очевидно, мав на те підстави», – зазначив Сербайло.
БЮТівець також повідомив, що отримав відповідь з прокуратури області на своє звернення напередодні другого туру голосування щодо масово застосування чиновниками різних рівнів адміністративного ресурсу й відкритої агітації за Януковича. У відповіді прокуратури зазначено, що таких порушень вони не виявили.
Керівник фракції БЮТ звернув увагу на те, що вперше в нашій історії президентом країни стане людина, яка має підтримку менше 50 % громадян України. Представник БЮТ також звернув увагу, що перше ж звернення Януковича після оголошення результатів виборів було російською, а не державною мовою, а в першому ж інтерв’ю, даному до того ж не українським, а іноземним ЗМІ, він акцентував увагу на питаннях мови, продовження перебування Чорноморського флоту РФ на території України та створенні газотранспортного консорціуму.
Щодо прогнозу на майбутнє, то Андрій Андрійович бачить два варіанти розвитку подій: «Є два варіанти протистояти узурпації влади в руках Януковича: 1. – перехід до жорсткої опозиції 2. – збереження демократичної коаліції». Для того, щоб стало відомо, який шлях обрати, потрібно, щоб народні депутати якнайшвидше розглянули ініційоване фракцією ПР питання про недовіру Уряду. Саме на цьому й наполягає БЮТ, однак, зваживши на відсутність у ВР 226 голосів на підтримку, самі ж регіонали відкликали власний проект постанови.
На запитання, як відреагував обласний БЮТ на перенесення місцевих виборів, Сербайло відповів, що законом не передбачене відміна чи перенесення виборів, тому ми маємо загрозливий прецедент, який підриває засади демократії, коли дата виборів взагалі не відома. На думку Андрія Андрійовича найімовірніше, що вибори призначать на весну наступного року.
Натомість, нагадаємо, що демократичність виборів в Україні та Закарпатті підтвердили усі без виключення спостерігачі та міжнародні організації. Такої ж думки дотримуються і експерти, зокрема під час круглого столу «Соборність України у світлі президентської виборчої кампанії 2010 року» доцент Ужгородського національного університету Юрій Остапець зауважив, що президентські вибори на Закарпатті характеризувалися толерантністю проведення і невизначеністю результатів.