Міністри внутрішніх справ Чехії та Словаччини зустрілися у селі Убля, що на кордоні із Україною, аби вирішити як запобігти можливого збільшення напливу мігрантів з боку Закарпаття.
"Захист кордону Словаччина-Україна може стати прикладом для країн, що зазнають наплив біженців", - зазначив міністр внутрішніх справ Чехії Мілан Хованец.
Чеський міністр високо оцінив активні зусилля уряду Словаччини, а також кількість поліцейських, що охороняють кордон між Словаччиною та Україною. Він зауважив, що їх тут у рази більше в порівнянні з кількістю поліцейських на кордонах у Польщі або Угорщині.
"Якби Греція чи інші країни зробили половину чи хоча б третину цих зусиль, то Європа не зіткнулася б з такою проблемою, яку мають зараз", - сказав Хованец.
Були продемонстровані також сучасні технології, які словаки використовують на кордоні для ефективного виявлення контрабанди і нелегальних мігрантів.
Міністр внутрішніх справ Роберт Калиняк розповів про систему Optasense, яка здатна виявляти в тому числі об'єкти у повітрі. Він додав, що на кордоні розміщено більш ніж 60 кілометрів спеціальних мікрофонів, які фіксують різні спроби нелегально перетнути кордон.
"Ми заблокували можливість контрабандистам всі можливості піти у підпілля (тобто використовувати тунелі. - ред.) і тепер вони намагаються йти лише по землі", - сказав Калиняк.
Також Словаччина значно збільшила кількість поліцейських, які знаходяться поблизу кордону з Україною у 4 лінії на відстані 40 км, які працюватимуть з нелегалами.
"Треба сказати, що Україна незважаючи на всі проблеми, які має на своїх східних рубежах, дуже детально виконує пункти нашої угоди про реадмісію", - зазначив Калиняк.
Тобто якщо з'ясовується, що затримані мігранти не є шукачами притулку, то згідно з договором про реадмісію вони підлягають поверненню на територію України.
Мukachevo.net