СНІД вийшов за межі груп ризику

10
0

1 грудня на Закарпатті пройде акція, в рамках всесвітнього дня боротьби з ВІЛ

За оновленими даними бази даних ВІЛ-інфікованих Закарпаття, всього з 1987 року зареєстровано 187 осіб з ВІЛ, з яких 57 чоловік захворіли на СНІД. Нині на диспансерному обліку перебувають 109 ВІЛ-інфікованих осіб, 21 людина з яких хвора на СНІД. Про це повідомив головний лікар Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Іван Миронюк під час круглого столу, присвяченого дню боротьби зі СНІДом, що пройде 1 грудня.

За словами пана Миронюка, цього річ Центр досягнув значного прогресу у профілактиці захворювання. Зокрема вперше відбувається антиретровірусна терапія захворювань, в усіх районах області відкрилися кабінети, де можна зробити безкоштовний анонімний добровільний тест на ВІЛ-інфекцію. До кінця року співробітники Центру планують зробити тести 5% дорослим закарпатцям – близько 70 тисяч людей, а разом з тестами для вагітних та донорів ця цифра становитиме 100 тисяч дорослих краян – це приблизно в 10 разів більше, ніж торік. Крім того, організація активно поширює шприци, презервативи (роздали майже 20 тисяч) та літературу. Водночас із загрозливих тенденцій головний лікар відзначив те, що зростає зараження СНІДом гетеросексуальним шляхом, а це означає, що хвороба вийшла за межі груп ризику. Крім того, неприємним є те, що більшість хворих молодого віку: 20% складають особи 18-24 років, 42,8% - 25-49 років.

Також Іван Миронюк прокоментував версію, що з’явилася кілька років тому, про те, що СНІДу насправді не існує і його вигадали нечесні медики, аби отримувати величезні кошти. На думку керівника Центру, ця версія виникла після теорії, висунутої кількома вірусологами, нібито СНІД не окреме захворювання, а вид якогось іншого. Пізніше хтось вирвав з контексту і Інтернетом пішла гуляти думка, що захворювання не існує взагалі. Пан Іван каже, що коли так, то незрозуміло, як імунодефіцит може передаватися статевим шляхом, тому вважає дану версію неправильною.

В акції 1 грудня візьмуть участь 5 організацій. На Театральній площі буде встановлено намет, де роздаватимуть тематичні буклети, плакати, червоні гвоздики, повітряні кульки, на екрані, що встановлений на площі транслюватимуть відеоролики, спрямовані на профілактику ВІЛ-інфекції та подолання негативного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, також ролики показуватимуть місцеві телеканали, а радіостанції пускатимуть аудіоролики.

Юрій Лівак

«Старий Замок «Паланок»

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також